Народився у V столітті нашої ери в місті Олександрії (Єгипет, преторіанська префектура Східної Візантійської імперії). Гермій мав потяг до філософії, а тому починає навчатися в Афінській академії. Після академії відправляється до Олександрії.
Вступає до Олександрійської школи, продовжуючи традиції афінського неоплатонізму. Гермійське вчення викладене повністю в коментарі на платонівського «Федра» (перероблений запис лекцій Сіріана Олександрійського).
Досить слабким представлене вчення про першу неоплатонічну іпостась — Єдине у вченні Гермія, наявне лише походження до першоєдиного, про співвідносний ентузіазм та манію. У розумінні Гермія щодо другої іпостасі неоплатонізму Нусу розробляється потрійне ділення ноумену: предметний розум, розумово-діяльний розум, деміургічний розум. До того ж у Гермія має присутність внутрішньосвітова будова із вченням про ангелів, демонів, героїв. Прослідковуються цікаві ідеї Прокла, споріднені з гермійськими, наприклад щодо душі. У них душа містить світлоносне тіло.
Гермій представляє концепцію пневматичного тіла, яке відрізняється від фізичного та ідеального тіла душі. Ще одна цікава річ: Гермій розробляє вчення про фантазії. Фантазія розуміється Гермієм як незвичний пасивно-відображуючий процес, але середній стан психіки, де мислене та чуттєве поєднане в одне нероздільне ціле. Ціле здатне володіти самостійною активністю.
Гермій Олександрійський помирає у 450 році нашої ери в Олександрії Єгипетській.
Пегас