БогиІсторія релігій

Кавіль – верховний бог у майя

Кавіль (Kauil)  був верховним богом древніх майя. Він мав владу над різними стихіями: землетрусами, градами, дощами, грозами. Кавіль також пов’язаний з військовими діями, з ним постійно присутня  зброю сокиру-кельт. Цей бог був покровителем правлячих  династій у великих міських поселеннях майя.

В іменах деяких правителів містилося ім’я Kauil. Особливістю зображення Кавіля була його нога, яка завжди була схожа на змію. Бог Кавіль виглядає як істота зі спотвореним обличчям, великим носом. Його зображення розташовувалося на скіпетрах верховних правителів  в найбільших містах. Із загальної концепції уявлення про богів, в Мезоамериці здобуті історичні предмети із зображенням правителів, як богів.

Кавіль – верховний бог у майя

Вдавшись до особливих ритуалів, вони примушували втілюватися богів в них самих і пророкувати. Прочитавши ієрогліфи майя, стало відомо, що ритуальні предмети мали душу, у них навіть  були імена. Боги мали цифри, починаючи від одного до тринадцяти, бог був також у нуля. Відомі воїни майя, завойовували землі і несли туди своїх богів, встановлювали культ божества. Про древніх майя міститься інформація в багатьох іконографічних джерелах. Богів у них було багато, так само як і у всіх древніх народів. Божества то зовсім зникали, то з’являлися нові більш шановані.

Життя майя було пройняте релігією, яка регулювала суспільство з усіх боків, простий люд підкорився касті жерців. У божества Кавіля є двійник так званий Перший Змій. Символами сходження на престол стародавніх правителів було як взяття «небесної лінії» так і скіпетра. Бог Кавіль існував в декількох іпостасях, в численних скіпетрах, а також був втілений в царів того періоду.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

Боги

Синтоїстські боги

Від давніх часів люди шукали зв’язок між природою та своїм життям, намагаючись розгадати та впливати ...
Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...