Стародавні китайські мудреці вважали, що люди самі собі ускладнюють і псують життя. Вони були впевнені, що всі енергетичні вузли і грудки, всі ці «клубки» негативу створені власноруч, і вони не дають розливатися сприятливій енергії Ци по організму. Даосская йога якраз покликана розслабити організм, позбавити від цих стресових згустків і наповнити Ци.
Всі вправи даоської йоги спрямовані на роботу з сухожиллями. Вони, на відміну від м’язів, зберігають свою еластичність до похилого віку. Заняття базуються на скручуваннях і розвитку гнучкості тіла, що дозволяє енергії розливатися по всьому організму, заповнюючи собою кожен «куточок».
Найбільш вдалий час для занять — це вечір. Напружені асани повинні чергуватися з розслаблюючими. Це зніме з тіла втому, підготує його до міцному і здоровому сну, поліпшить кровообіг.
Що дає даоська йога? Крім енергії Ци, який результат може побачити від неї звичайна людина, далекий від знань і навчань китайський мудреців? це:
— поліпшення постави;
— зміцнення м’язів спини;
— позбавлення від викривлення хребта;
— позбавлення від болю в спині;
— зміцнення імунітету;
— зміцнення нервової системи.
Кому найбільше підходить даоська йога? В першу чергу, це запальні та емоційні люди, яким потрібно досягти внутрішньої гармонії і наповнитися позитивною енергією. Це люди, які недавно пережили серйозне нервове потрясіння. Люди, які перенесли важку хворобу або травми, можуть за допомогою цієї йоги відновити організм. Люди похилого віку можуть підтримувати бадьорість і фізичну активність теж завдяки цьому комплексу вправ.
Асани даоської йоги прості і доступні кожній людині, навіть дуже далекому від спорту і фізичних навантажень. В основі їх лежать просто нахили, розтягування, повороти, махи руками. Але не варто думати про те, що прості і легкі вправи малоефективні. Наприклад, основна асана, яка називається «джерело натхнення» допоможе позбутися від розладу шлунка, полегшити біль під час менструацій, зняти болі в суглобах, завагітніти, якщо є проблеми з репродуктивною системою.
Даоська йога омолоджує організм. Ті, хто практикують її на постійній основі протягом багатьох років, відзначають, що старіння організму їм непомітно і незнайоме. Деякі вправи спрямовані на поліпшення зору або, наприклад, наповнення організму любов’ю. Це все актуально і в даний час, хоча і придумано багато сотень років тому.
Іван Гудзенко