Дослідники не можуть дати точну дату написання книги. Одні приписують її появи ІІІ століття до н.е, інші 1 половині І століття до н.е. Навіть існує повір’я, що Лю Сінь підробив «Чжоу Лі», переписуючи китайські мудрості на стику нашої і минулої ери. Але це лише легенда. Чжоу Лі входить до складу Тринадцятикнижжя , також Чжоу Лі є одним з канонів благопристойності, яких в китайській культурі всього три.
Чжоуські ритуали схожі на древні уявлення про порядок, норми, правила в суспільстві. Усього книга складається з шести розділів: Тянь Гуань — «Небесні чиновники», Ді Гуань «Земні чиновники», Чунь Гуань «Весняні чиновники», Ся гуань «Літні чиновники», Цю гуань «Осінні чиновники», Као гун цзи «Записки про ремесла». Остання лише книга, яка за своєю аналогією підійшла в якості заміни для загубленої Дун гуан «Зимові чиновники».
Основна ідея та тематика книги встановлення правлячої династії китайських імператорів Чжоу, їх прославляння, порівняння з божими посланниками. Насправді, імператори не були такі чисті й безневинні, як це описує китайський пам’ятник літератури, але для конфуціанства було важливо, щоб люди, які стоять вище всіх, були гуманні.
Іван Гудзенко