Фундаментальна економіка
Тобто та сама теоретична економіка. Тут той самий випадок, коли все зрозуміло з назви, це саме теоретична частина економіки. В принципі своєму до цього напрямку відносяться всі розрахунки, праці, економічні системи та інше.
Її загальна мета полягає в тому, щоб створюючи нові макети і проводячи нові експерименти, робити кращу модель реальної економіки або взагалі кардинально її міняти. Соціалізм Карла Маркса з його працею «Капітал» відноситься до теорії, а ось зміна влади в Російській імперії з установкою планової економіки вже відноситься до практики. До течіям економічної теорії відносять від бухгалтерії до економічної історії. Використовуючи методи аналізу, моделювання і статистичних розрахунків дисципліна приносить багато користі, від прогнозів на майбутнє і до розвитку нових гілок.
Прикладна економіка
Уже більш практична частина, ніж теорія економіки, але в ній все менше від традиційного розуміння економіки. Вона займається більш нагальними і приземленими питаннями, і саме це протягом найчастіше представляється при слові економіка. У загальних рисах, прикладної економікою можна вважати будь-яку науку хоч скільки-небудь пов’язану з самою економікою. І в цей список входить вже куди більше різних самостійних наук:
- Демографія.
- Індустріалізація та індустріальна економіка.
- Господарська економіка.
- Виробнича економіка.
- Менеджмент.
- Маркетинг.
Отже, прикладна економіка оглядає куди більший список тем і проблем. До неї в якійсь мірі відноситься і соціологія і психологія і географія.
Взагалі, економіка сама зробила чіткий розподіл і поділила відповідальність, можна сказати, що теоретична частина відповідає за більш глобальні світові проблеми, в деякій мірі задає вектор розвитку світу. А прикладна галузь відповідає за більш дрібні, можна сказати побутові речі, на які немає часу у теоретичній. Економіка дійсно дуже цікава і потрібна в нинішній час наука. Особливо з огляду на те, що вона стосується абсолютно всіх сфер в життя.
АРН