Історія релігійІсторія філософіїСучасна філософія

Чарльз Тейлор – життя та вчення

Народився  в листопаді  1931 року  у містечку  Монреаль,  в родині англомовного  промисловця сталлю Волтера  Тейлора. Матір Чарльза  була франкомовна.

У 1952 році – Тейлор закінчує навчання  в  Університеті, отримавши кваліфікацію  бакалавр історії.  Також закінчує Оксфордський університет, спочатку здобуває  ступінь магістра, а з 1961 року  —  після  успішного захисту  дисертації  перед науковими керівниками  Берліном  та Енським – здобуває ступінь  доктора філософії.

Чарльз Тейлор – життя та вчення

З 1967 по 1981 роки —  призначається  професором  кафедри  соціальної та політичної історії  при   Коледжі Усіх Душ в місті Оксфорд,  де  був прийнятий   постійним його  членом.  Тейлор  стає  відомим  не  лише  на своїй батьківщині, а за її межами.  Його обирають  іноземним  почесним  членом  академії  мистецтв та наук  в США, а згодом  Королівського товариства  Канади та Британської академії.  Він стає почесною  людиною  в Балліол – коледжі, а потім   — доктором словесності  в університеті Оксфорда. У 1996 році – в Австрії  обирається віце – президентом Інституту науки про людину.

Удостоюється   низки нагород.  Нагороджений  найвищою громадянською  відзнакою -орденом Канади ступеня «Компаніон».  У  2007 році  — лауреат   Темплтонівської премії в прогресі дослідження  та наукового відкриття  в сфері  духовних реалій, у 2008 – в містечку Кіото (Японія) став лауреатом  премії за значний внесок в наукове, культурне та духовне вдосконалення людства, у 2015 – в Клюге,  у 2016 —  перший удостоєний високої нагороди.

Релігійні  переконання  Тейлора здебільшого християнські,  за віросповіданням – католик. Є прихильником  комунітаризму,  піддає критиці лібералізм  та властиву розроблену ним  теорію індивіда,  як філософ підкреслює  важливу  соціальну обумовленість індивідуальності.  Ідеї щодо комунітаризму та мультикультуралізму  Тейлор  поклав  як базис в Хартію землі.

Робить свій  величезний внесок разом з Хабермасом,  розвиваючи концепцію постсекулярного суспільства, де  важливу роль повинна    відігравати  ідея справедливості  та любові  традиційних релігій.  До того ж світ  побачив  книги Чарльза Тейлора, чотири із них  — україномовного  варіанту.  Виокремлюють  наступні книги філософа: «Джерела себе», «Мультикультуралізм », «Політика визнання», «Етика автентичності», «Секулярна епоха».

Перебуваючи  на теренах нашої держави,  Тейлор  зауважив на  тенденції  розвитку освіти в українських  університетах , а також акцентував увагу на  соціальних, економічних  і політичних  проблеми  українського  суспільства.  В  одному  із  своїх  інтерв’ю  філософ  подав  своє  бачення   крізь парадигму  минулого  і  висвітлив  описову  картину   тих  процесів, які  відбуваються  у західному і східноєвропейському  суспільстві.  На його думку  мультикультурний процес зумовить  об’єднання  етнічних культур.

Богдан Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій