У різних культурах з давніх часів існують такі поняття, як добро і зло, світло і темрява. Окрема увага в деяких релігіях завжди відводиться раю і пеклу, уявляються вони по-різному, але при цьому, у всіх культурах – це особливе місце для душ покійних людей, які розподіляються в залежності від їх вчинків протягом життя на землі.

Релігійні люди завжди при житті бояться за те, щоб після смерті фізичного тіла, їх душа обов’язково потрапила в рай, і ні в якому разі не потрапила в пекло. Але навіть ті люди, які не живуть в благості і не присвячують своє життя служінню Господу, рано чи пізно замислюються про те, що їх чекає після смерті.

Як потрапити до раю ?

Прекрасний сад, де душі людей існують цілі вічності в постійних благах і знаходять спокій, постійно називали по-різному в різних культурах – Едем, Рай, Вальгалла, і інші.

Кожна, віруюча в життя після смерті людина намагається зробити так, щоб її душа обов’язково потрапила в рай, адже це те місце, де є лише вічне щастя і радість, де немає місця переживанню і прикрощам.

У деяких джерелах рай також описується не як прекрасний сад, а як чистий первозданний світ, в який потрапляють душі добрих людей, і продовжують купатися в ньому.

Вважається, що душі, потрапляючи в цей світ, заслуговують наближення до Бога і вічне щастя. Якщо людина піклується про те, щоб її душа потрапила в рай і знайшла вічний спокій після смерті, їй необхідно звернутися до священних писань. Вперше найбільш глибоке поняття раю було відомо в іудаїзмі, пізніше, дане поняття з’явилося також в християнстві та ісламі. У кожній релігії є свої певні правила, яких необхідно дотримуватися релігійній людині. У християнстві цими правилами є десять заповідей, описані в Старому завіті.

Коли в нашу країну прийшло християнство, багато людей почали сподіватися на те, що вчинені ними гріхи можна пробачити за допомогою молитов, і таким чином, очистити свою душу для входу в рай. Відповідно до навчань, гріхи людини, вчинені за життя, дійсно можуть бути прощені, а душа очищена, але лише за умови того, що сама людина щиро покається у скоєному. Саме тому, багато людей, які не дотримувалися раніше основних правил і заповідей, найчастіше йдуть в праведне життя, присвячують свій залишок життя служінню Богу, щоб після смерті їх душа потрапила в рай, знайшла вічний спокій і наблизилася до Господа.

Іван Гудзенко