Але релігія одна і, не зважаючи на різноманіття їх у наш час, у цих – таких різних символів повинна бути єдина основа, єдина схема єдиної доктрини, що пов’язує їх між собою і дає можливість зрозуміти їх зміст. Дістатися до цього змісту можна розглянувши головного її носія – восьмикутну зірку.
Як видно символ являє собою два квадрати, повернуті один відносно одного на 45*. Однією з багатьох математичних властивостей квадрата є та, що він є універсальним виразником системи прямолінійних координат. Беручи до уваги це, проведемо діагоналі квадрата. Якщо тепер видалити сам квадрат, то результатом буде певний графік, який складається з двох протилежних графіків: червоний – модуль числа у=/х/; і чорний – дзеркально-симетричний у= -/х/, із спільною точкою у центрі координат.
Модуль числа це – Абсолютне значення числа. Цікаве визначення. Виходить, що є щось невизначене – в якості свого значення. З формули модуля числа у= /х/ випливає, що цим невизначеним є – х і тільки взяте у модуль(модульоване, оформлене) воно набуває Абсолютного значення. Що цікаво, функція у=х присутня також у цьому повному графіку, як спільна складова, що пронизує його і об’єднує – свого роду скрита складова.
Х—(-/х/) —- (-/-х/)—-(/-х/)—-(/х/)
то вимальовується доктрина розгортання (поставання з Євангелій) Буття, причиною якого є скрите Непроявлене – х. Відповідно доктринам Сходу, скрите Непроявлене є причиною поставання Світу – проявленням самого Себе, наприклад: ніч Брами – день Брами.
Така ж картина проявляється і у послідовності: Х—(-/х/) —- (-/-х/)—-(/-х/)—-(/х/); де х – скрите Непроявлене; -/х/ – поставання (модуляція форми) – Світу; -/-х/ – подальший розвиток форм Світу до такої складності, в якій скрите.Непроявлене може проявити саме себе в якості самого себе, але у негативному значенні. З графіка функції у=х видно, що у третій четверті функція приймає негативний характер. Це можна пояснити ще і тим, що характер руху (розгортання Буття) іде по низхідній, і скрита Причина захоплюється цією тенденцією негативності, приймає свого роду забарвлення негативності.
Це сама нижча точка, -/-х/; далі іде процес знімання негативності: спочатку з форми /-х/ – де Скрите перебирає негативність на себе, до завершення кола – зняття власної негативності – /х/ і повернення до Себе в якості Абсолютного значення. Це відповідає відомому вислову: «Я є альфа і омега – початок і кінець».
Х ——- (-/х/) — (-/-х/) — (/-х/) —— /х/
Я початок —- не Я(негативність) —— Я кінець
Якщо повернутись до символа восьмикутної зірки, то процесу повернення до себе відповідає квадрат, повернутий на 45*. Це відображається умовними трикутниками з графіка. З вище наведеної послідовності видно, що скрите. Непроявлене – х трансформується у свою негативність і через неї у абсолютну позитивність; тому верхній трикутник може виступати також у ролі загальної позитивності – Все, що через точку – 0 (ніщо) – переходить у свою негативність (нижнє чорне). Минувши дно цієї негативності, Скрите вертається до позитивності – до себе. Свого роду час розкидати каміння і час збирати каміння. Таким чином отримує своє пояснення і значення у символі восьмикутної зірки квадрат, повернутий на 45*.
Звідси можна ще вивести значення прямокутного рівностороннього хреста, як знак врівноваженості «досвіду» – негативне повинно в рівній мірі компенсуватись позитивним – горизонтальна діагональ. Окрім цього він виконує функцію системи координат (хрест).
Повний графік може служити також основою для побудови символу – інь-янь .
Швидкість обертання має бути 26 об/с, так стверджувалось у статті з сайту « А знаете ли вы», там такий варіант (обертання різнокольорового ромба) розглядався для зірки Давида. На жаль назви статті не пам’ятаю, але це автоматично відклалось у пам’яті.
Даний символ (інь-янь) має відношення до взаємодії двох протилежностей, результатом якого і є процес поставання Світу форм. Вони вже згадувались – це Ніщо, ну а другий – Все. Ці категорії присутні в Євангелії від Іоанна: «3. Все через Нього постало, і Ніщо, що постало, не постало без Нього».
Щодо символа Зірки Велеса (Давида). Даний символ є варіантом повного графіка, де він виражається функцією у=1,7/х/ і відповідно у= -1,7/х/ (основний графік має прямий кут у основі, а цей – 60*) і має значення подібне до повернутого квадрата, тільки дещо іншу специфіку.
Але для пояснення цієї специфіки, потрібно звернутись до притчі з Євангелій, Притча про сіяча; Марко 4;1
- Слухайте: ось вийшов сіяч сіяти. 4. Коли він сіяв, дещо з зерна впало при дорозі, та прилетіло птаство й видзьобало його. 5. Інше впало на ґрунт каменистий, де не було багато землі, і вмить зійшло, бо земля була неглибока. 6. Коли ж зійшло сонце, воно згоріло і, за браком коріння, висохло. 7. А інше впало між тернину, і зійшла тернина та його поглушила, і воно не дало плоду. 8. Ще інше впало на добру землю і, вигнавшись гарно вгору, принесло плід: одне у тридцять, одне у шістдесят, а одне у сто разів більше. 9. І додав: Хто має вуха слухати, хай слухає!
Цікаві цифри: 30, 60, 100. Зробимо з ними деякі операції: 3 * 10; 6 * 10; 10 * 10. З наведених прикладів видно, що в основі всіх чисел лежить число – 10. В математиці – це кругле число. В самому визначенні — кругле — лежить відповідь – це символ кола, а у тривимірності – сфера. Значить в основі наших чисел лежить сфера, сама проста і досконала фігура. Але ця проста геометрична фігура – це основа світобудови: молекули, атоми, елементарні частинки,все це – сфера. Тому додамо до нашої послідовності і число – 10. Послідовність матиме вигляд: 10, 30, 60, 100. Тепер подивимось, що означають числа даної послідовності. Отже 10 — основа світобудови, елементарна форма мікросвіту, символ – коло; число 30 – три сфери, теж елементарна, стабільна форма взаємодії, присутня в молекулах – символом виступає трикутник рівносторонній, число 60 — складна форма взаємодії шести сфер, теж присутня в молекулярній будові, можливо домінуюча, її виразником є шестикутник — Зірка Давида, також її ще називають Зіркою Велеса. Отже числа притчі: 10, 30, 60 – постулюють існування молекулярного життя «на добрій землі».
Число 10 може означати і ще дещо інше. Співставимо послідовність отриманих чисел і послідовність з графіка.
Х—(-/х/) —- (-/-х/)—-(/-х/)—-(/х/)
10 — 3*10 — 6*10 — 10*10
Можна припустити, що число 10 виступає у ролі скритої Причини.
Число – 6*10 – розвинена біологічна форма, може означати людину: 5 органів чуття і шоста – свідомість. Негативність (-х) у модулі (форма) може означати Свідомість, що початково направлена на зовнішнє, захоплена світом форм; число 10 – Свідомість в її вищому аспекті; 10*10(100) проявлення скритої Причини — завершення кола.
Тепер, з цих позицій, можна розглянути символ – шестикутну зірку, як символ Людини, Свідомість якої (як скрите у своєму вищому аспекті, але проявлене у своїй негативності) початково низпадає до тваринного – негативність (трикутник вершиною вверх ) і потім піднімається до самої себе – свого Абсолютного значення (трикутник вершиною вниз), у відповідності трикутникам графіка.
Символ Сварга – Сва-ра – своє сонце, пряме відображення повного графіка; символ розгортання Буття сферами, кожна з яких має своє коло-сферу розвитку і завершеності; макрокосмос і мікрокосмос людини. До речі, цих сфер є 10, відповідно до Притчі; «наша» сфера 7-а, бо у Притчі ще вказані 3-и безплідні сфери і лише сьома приносить плід. Число 10 – все має бути завершеним.
Дана стаття не є спробою на основі математики доказати існування Бога, чи вивести ту ж релігійну доктрину. На моє переконання колись у сиву давнину (для тих, хто вважає, що наша цивілізація не була єдиною розвинутою, а були до неї і інші) певна релігійна доктрина була виражена в математичних символах і через них у геометричних – на основі модуля числа. Математика наука точна, таким чином зводився до мінімуму людський фактор у інтерпретації, а геометричні символи давали можливість донести цю доктрину неушкодженою до тих, хто знову ж таки з математичної точки зору зможе її інтерпретувати.
Олександр Білий