Великий аятола, іранський богослов, Макарієм Ширазі народився в 1924 році. Сім’я була релігійною, але спадковим богословом Ширазі не був. Він, завдяки своєму розуму і таланту, не тільки добре закінчив школу, а й зробив це в короткий термін. За один рік він проходив дворічний курс навчання. Завдяки відмінній пам’яті і успіхам в математиці його готові були  прийняти  до будь-якого вищого навчального закладу. Але він вибрав теологію. З 14 років Макарієм Ширазі почав вивчати релігійні науки в медресе міста Шираза. Початковий і середній курси він освоїв всього за 4 роки. Потім продовжив навчання в Кумі і Наджафі.

Макарієм Ширазі

Ледь досягнувши 18-річного віку він написав свій перший трактат. Це були коментарі до книги «Кифаят аль усуль». У 24 роки він досяг вищого вченого ступеня. Сьогодні його бібліографія налічує сотні творів. Макарієм Ширазі займається питаннями ісламського віровчення, ісламського права, тлумачення Корану. Його роботи, такі як «Пояснення заповідей шаріату», тлумачення Корану «Намуне» в 28 томах, «Послання Корану» в 10 томах, відомі далеко за межами Ірану. Вони переводяться на різні мови.

Макарієм Ширазі є визнаним фахівцем в області ісламського законознавства (фикха) та ісламської методології (усуль). Він викладає ці дисципліни в Кумі. Уроки відвідують близько 2000 слухачів вищих релігійних освітніх установ Ірану. На його лекції приїжджають шиїти з сусідніх міст і з інших країн. Як істинний шиїт, він пропагує істинну віру в єдиного Аллаха.

Макарієм Ширазі виступає проти будь-яких явищ, чужих людській природі і суперечать ісламській етиці. Найбільший сучасний мусульманський мислитель веде за собою тисячі людей, пояснюючи їм волю Всевишнього і закони світобудови. На його персональному сайті регулярно публікуються «Нотатки дня», в яких Ширазі пояснює свою позицію з питань релігії та подій, що відбуваються в світі.

Іван Гудзенко