Сіта, означає борозна, вона є дружиною Рами (інкарнація бога Вішну). У стародавньому індійському епосі розповідається про те, що Сіта з’явилася з борозни зораного поля, завдяки чому і отримала своє ім’я. Після появи на світ її удочерив Цар Відехі Джанако.

Закохавшись в Раму вона стала його дружиною, вони пішли разом. Після 13 років сімейного життя, яке проходило в лісі, Сіту викрав демон Равана, і заточив її на острові Ланка. Щоб врятувати свою дружину Рама звернувся за допомогою до свого брата Лакшману, який був інкарнацією всесвітнього змія Шешу. Так само він попросив допомоги у правителя мавп Сугрива і у його найближчого радника Ханумана. За допомогою війська мавп і величезних ведмедів, Рама зміг знайти Сіту і перемогти демона, який володіє десятьма ликами.

Богиня Шрі Сіта - дружина Рами.

Незважаючи на взаємну любов, Рама не зміг прийняти Сіту без її очищення. Щоб прийняти очищення, вона добровільно входить в вогонь, але бог вогню Агні виносить Сіту з багаття і віддає Рамі, вони повертаються додому. Згодом Рама стає правителем Айдохі, а Сіта його королевою, проте в народі йде поголос і переговори про те, що королева дуже довгий час перебувала під владою іншого чоловіка. Дізнавшись про це Рама, будучи ідеальною людиною і правителем, приймає рішення про розставання з Сітою. Вона йде в аршам Вальмікі, де вона вирощує двох своїх синів Лаву і Куша. І коли діти стають зовсім дорослими, Вальмікі допомагає Рамі і Сіті знову зустрітися, однак разом вони не залишаються. І на прохання Сіти Мати Земля поглинає її в себе.

Дружина була дуже дорога Рамі, він не міг нею намилуватися, його зігрівала її чеснота і краса. Їхнє кохання було взаємним. Вона безмежно довіряла своєму чоловікові і розкривала йому всі свої думки, а її сліпуча краса тільки збільшувала славу Рами, оскільки була інкарнацією Лакшмі.

При всій своїй ніжності Сіта була тією жінкою, яка могла опиратися злу. За те довгий час, який вона провела в полоні у демона, він не зміг навіть доторкнутися до неї, оскільки сила її шакті була дуже велика, а коли Харуман запропонував їй свою допомогу, говорив що може винести на собі з острова, адже йому не склало б жодної праці просто посадити Сіту собі на плечі, вона відповіла відмовою, кажучи про те, що Рама повинен прийти і самостійно знищити зло, демона Равану, який ходить по землі матері і тільки після цього вона зможе вийти і бути з чоловіком.

Алексей Д