Персефона – покровителька царства мертвих. Згідно з міфами, більшу частину часу проводить під землею зі своїм чоловіком Аїдом, а  частину часу зі своєю матір’ю Деметрою.

Народження Персефони – таємниця, яка погано розкрита в джерелах і творах. Вона народилася від любові Зевса і Деметри. Більше дітей у них не було.

Персефона відрізнялася красою і чарівністю. Одна зустріч змінила подальшу долю. Одного разу її побачив дядько майбутнього чоловіка, Персефона йому сподобалася. На лісовій прогулянці Персефона, нічого не підозрюючи, веселилася і збирала квіти. Як раптом на колісниці вилетів сам Аїд, і відвіз її з собою. Горювала вона довго. Але чинити опір було марно – крадіжка була схвалена Зевсом. Викрадення богині Аїдом було зображено багато разів на малюнках. Гомер в своєму творі також детально описував такий пригодницький сюжет.

Богиня Персефона

Але Деметра дуже журилася про зникнення дочки. Вона благала Зевса повернути дочку. Зевс спустився до Аїда. Але чоловік Персефони запропонував їй поласувати гранатом. Богиня не відмовилася – це була гарантія того, що красуня сама до нього повернеться. Гранат – символ вірності подружжя. Ось, тому частину часу вона проводить з матір’ю, а частину з чоловіком.

Іван Гудзенко