Енкі- божество, яке мало доступ до вод розташованих в підземній частині. До того ж він був рідним братом Елліля, бога вельми владного і могутнього, який наклав певний відбиток на подальше життя людства як оповідає міфологія.

Відмінними рисами, якими був наділений Енкі, був початок усього живого. Він ототожнюється як бог мудрий і розсудливий. Він приніс багато добра людям. Енкі (у всіх згадках про нього) вважається дуже милостивим і прихильним і тому по праву стає вибором людей в якості свого захисника від зазіхань на життя іншими існуючими богами, які відносилися до людей не настільки позитивно.

Бог Енкі. Міф про Інанну й Енкі

З метою висловлення відданості і глибокого почуття поваги людством створювалося безліч творів літературного та музичного порядку оспівуючого Енкі і його вчинки по відношенню до людей.

Люди вважали його не тільки покровителем, а й привласнювали йому якості вчителя, який допомагав їм пізнавати незвідані речі і приводив до досягнення поставлених цілей в плані виконання робіт різного виду.

Таким чином, видно, що не всі боги мали на меті, облік своїх інтересів існували і такі метою життя, яких було збереження життя кожної людини і вдосконалення всього процесу життя людства в цілому. Основною заслугою правління Енкі стало заступництво людей, і дар їм у вигляді прісних вод, які допомогли удосконалювати землеробство і інші сфери праці.

Після того як люди зрозуміли, що даний бог цілком віддає всі свої сили поліпшенню життя людей і підвищення їх навичок спільно з наданим захистом від інших богів і їх гніву вони стали співати й хвалити його всіма можливими способами. Також в їх число входило спорудження великих храмів і написання різних пісень, які  вихваляють його і його дії.

За деякими існуючими міфами видно, що Енкі в результаті отримує всі атрибути, котрі повинні бути у бога оберігає людей і зберігає весь Всесвіт і його процес.

Іван Гудзенко