Ісаак Бекман, відомий науковий діяч в різних областях, був народжений 10 грудня 1588 року в Нідерландах. Прославився тим, що поклав початок багатьом теоріям  створення світу.

Освіту Бекман почав отримувати в місті Мідделбург. Потім перебрався в Ледда, де впритул зайнявся гуманітарними науками: літературою, богослов’я і філософією.

Після навчання Ісаак організував  виготовлення свічок, самостійно заснувавши завод. Ведення комерційних справ виявилося  не його стихією і в 1616 році Бекман продав свій бізнес. У 1618 року впритул зайнявся медициною. В цей же час він завів знайомство з Декартом. Вони спілкувалися і обмінювалися думками щодо різних наукових теорій .

Біографія Ісаака Бекмана

До 1619ро ку  Ісаак працював професором у місті  Вірі. Саме в цей час він заглибився у вивчення робіт відомого вченого Філіпа Ван Ландсберга. З 1619 по 1620 рік  Бекман працював на аналогічній посаді в Утрехті.

У 1620 році вчений одружився на Каталіні  де Серф. У шлюбі у них народилося семеро дітей.  Далі він протягом семи років займається викладацькою діяльність в Роттердамі. У цьому місті він засновує коледж технічних наук.

Всі результати своїх досліджень Бекман записував в окремий  рукопис, який був опублікований його братом в 1644 році. Пізніше, в 1905 році, щоденник був перероблений. Наступні публікації були масово надруковані у  1939 – 1953 роках. Більш ніяких рукописних праць Бекманом зроблено не було.

Ісаак Бекман відкидав підхід Аристотеля до фізики. Він був одним з перших, хто відновив античне грецьке вчення про атом. Бекман вважав себе послідовником філософії Епікура. Ще в 1613 році він винайшов принцип інерції. У 1626 році вчений висунув припущення, що робота будь-якого насоса пов’язана з атмосферним тиском. Це йшло врозріз з навчаннями послідовників Аристотеля.

Бекман помер 19 травня 1637 року.

Іван Гудзенко