Альбрехт Дюрер  народився  навесні 1471 року  у німецькому  місті Нюрнберг, в  родині ювеліра.  Сім’я  була  багатодітною, в ній нараховувалося  вісімнадцять дітей. Альбрехт  по рахунку  був  третьою дитиною в батьків.  Ще з дитячих років  батько  привчав  Альбрехта  до ювелірної справи.  Проте  син  не бажав  бути ювеліром, а тому  схилявся до  професії  художника.   Батько  все ж таки погодився  з обраним шляхом  сина. Батьки  побачили  у своєму сину  прагнення до художності, а тому  віддали його  у художню майстерню  аби  він  отримав  навики та вміння, майстерності у відомого вчителя  Міхаеля Вольгемута.   Вольгемут  відзначався неабиякими  майстерськими здібностями  у гравіруванні,  яке засвоїв  і сам Альбрехт.

У 1490  році Альбрехт закінчив  навчання,  пише  свій перший шедевр- картину, яка отримує назву  «Портрет батька».

Чотири  роки  мандрував  по Європі для  збагачення  свого власного світогляду,  бачив  життя людей,  був здивований  цим.

Альбрехт Дюрер - життя та діяльність.

У 1492 році  прибув в Кольмаре  до відомого живописця Мартіна Шонгауера,  з яким, через  його  раптову  смерть таки не вдалося  зустрітись.  Проте  брат  Мартіна, якого зустрів  Альбрехт ,  запросив  майбутнього художника   відвідати Базель.  Саме тут  він був  ознайомлений  з  чудовими  художніми працями.  У 1493 році  потрапляє  до Страсбургу.  Отримавши  лист від батька  про  заочне одруження  прийшов  у здивування. Дюрер одружився  на  дочці  медика Агнесі  Фрей.

У 1495  році  зображує  портрет дружини  Агнеси. Дружину не турбувало  мистецтво, культура,  а інші  життєві  речі,  тому  існував  компроміс  з  Альбрехтом.  В Італії  Альбрехт  досягнув  успіхів  у гравіруванні.  За межами Німеччини також  дізналися  про нього.

У 1505 році  з почестями був прийнятий  по приїзді  в Італію, у супроводі Джовані Белліні.  Запрошується  у  Венецію  для виконання  робіт   вівтарного образу «Свято чоток»  біля  Сан – Бартоломеївської  церкви.   Він  здобув   світову мистецьку славу.  У 1507 році  повернувшись на рідну  батьківщину  купив  через два роки будинок (збережений і до цього часу в ньому  розміщений музей художника).

У 1512 році  з  візитом до Нюрнберга  прибув  імператор  Священної Римської імперії  Максиліан І  і побачив  прекрасні  роботи Дюрера про  попередників  імператорського трону  і сам зробив  замовлення.  Оскільки не мав чим заплатити, то обіцяв виділення  солідної премії.

Через  сім років, у зв’язку зі смертю  Максиміана І  виплачування  премії  художнику припинилося
У 1520 році  – Дюрер відправляється  до нового імператора Карла V для встановлення справедливості,  і все ж таки йому вдається переконати правителя. Поїздка Альбрехта  Дюрера   закінчилася  хворобою  малярії  від  якої  він помер навесні  1528 року. Поховання  відбулося   у рідному  місті Нюрнберг.

Федір  Звернигора