Історія релігійРелігія

Зороастризм

Зороастризм виник у певний період між приблизно 1500-1000 рр. до н. е., коли перський священик на ім’я Зороастр отримав видіння від надприродної сутності, що називала себе Воху Манах («добра мета»). Ця сутність повідомила йому, що раніше розуміння божественного було неправильним.

Згідно з новим вченням, Ахура-Мазда був єдиним, нествореним богом, інших богів не існувало. Божества, яким поклонялися люди, вважалися не богами, а виявами єдиного божественного принципу, який був всемогутнім і не потребував «інших богів» для свого підтримання.

Зороастризм

Зороастр почав проповідувати своє нове відкриття, зазнавши супротиву священиків старої релігії, які залюбки користувалися пожертвами народу. Він був змушений покинути свій дім та проповідувати далі, поки не потрапив до двору царя Віштаспи. Тут він провів дебати зі священиками на тему природи Остаточної Істини і, хоча його вважали тріумфатором, Віштаспа відправив його до в’язниці після того, як священики засудили його як чаклуна.

Під час перебування у в’язниці, Зороастр зцілив улюбленого коня царя, і тоді Віштаспа звільнив його. Це призвело до навернення Віштаспи, що відкрило шлях для поширення віри Зороастра і тим самим була заснована нова релігія, відома як Маздаясна («відданість мудрості»).

Зороастризм базувався на п’яти принципах:

  1. Верховний бог — Ахура-Мазда;
  2. Ахура-Мазда всемогутній;
  3. Противник Ахура-Мазди, Анхра-Майнью — всезлим;
  4. Добро проявляється через добрі думки, слова та дії;
  5. Кожна людина має свободу волі вибирати між добром і злом.

Прихильники цієї віри відзначали такі принципи:

  1. Говорити правду завжди;
  2. Практикувати благодійність;
  3. Виявляти любов до інших;
  4. Практикувати поміркованість в усьому.

Мета людського життя полягала в тому, щоб підтримувати Добро проти Зла та підтримувати порядок проти хаосу. Кожна людина мала обрати сторону відповідно до природи свого існування. Ті, хто вибирав слідувати Ахура-Мазді, мали жити повноцінним, продуктивним і задоволеним життям, отримуючи винагороду після смерті. Ті, хто слідував Анхра-Майнью, жили б у сум’ятті, сварках та дрібних користях, і їх чекало покарання після смерті.

Віра Зороастра також включала уявлення про світ після смерті, де душі проходили суд перед ангелом Рашну. Душі направлялися або до раю (Будинку пісні), або до пекла (Будинку брехні). Проте жоден з цих станів не був вічним, адже мав настати час Саошянта, месії, який мав закінчити часи. Після цього старий світ зникне, зло буде знищено, і всі знову об’єднаються в Ахура-Мазді для вічного блаженства.

Це була релігія, прийнята імперією Ахеменідів, зокрема під час правління Дарія I (Великого, правління 522-486 рр. до н. е.). Проте проблема, яка виникла, полягала у походженні зла. Якщо Ахура-Мазда був всемогутній і всемилосердний, звідки ж з’явився Анхра-Майнью та його демонічні легіони? Це загальна проблема для будь-якої монотеїстичної релігії, і хоча зороастрійські теологи можливо мали відповідь на це, вона була втрачена після знищення зороастрійських бібліотек під час вторгнення арабів-мусульман у 7 столітті нашої ери.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...