Антична філософіяІсторія філософії

Життя та філософія Левкіппа

Левкіппа вважають засновником атомізму в давньогрецькій філософії, але практично нічого про нього не відомо. Деякі його сучасники стверджували, що ніякого Левкiппа не існувало, щоб привласнити його відкриття себе. Але насправді вже давно підтверджено його існування і величезний внесок, який він вніс в грецьку філософію.

Левкіпп жив у V ст. до н. е., але точна дата його народження невідома. Швидше за все, він народився в Милеті, але також йому приписуються і інші місця народження. Про його особисте життя не знали навіть сучасники, так як філософ був скритний і не казав нічого про себе. Але інформація про його внесок в науку дійшла до нас.

Життя та філософія Левкіппа

Левкіпп був учнем Зенона Елейського і Парменіда, що можна помітити в таких його роботах, як «Велика світова система» і «Про розум». Також Левкіпп був вихідцем Іонічної  школи натуралістичної філософії, як і Анаксимен, Фалес і Анаксимандр.

Філософ створив теорію про те, що Всесвіт складається з двох різних елементів, які він назвав «повними» або «твердими».  Левкіпп стверджував, що матерія є однорідною, але складається з нескінченної кількості неподільних частинок, які постійно перебувають у русі і, стикаючись один з одним і перегруповуючи, утворюють різні сполуки. Згідно з цим вважалося, що космос утворюється в результаті зіткнення атомів, які збираються разом в вихор, а Земля є центром космосу і має циліндричну форму.

Левкіпп також стверджував, що оскільки рух існує, повинна існувати і порожній простір, адже без нього було б неможливим будь-який рух. Однак він прийшов до висновку, що порожнеча ототожнюється з небуттям, оскільки «ніщо» не може бути й його існування в матеріальному світі неможливо.

У деяких джерелах є згадки про те, що близько 440-430 р. до н.е. е. Левкіпп заснував школу в Абдері, з якої був пов’язаний його учень Демокріт, а також заснував місто Метапонтум.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Антична філософія