Зенон особливо відомий своїми парадоксами, які сприяли розвитку логічного і математичної строгості і які були нерозв’язні до розробки точних концепцій безперервності і нескінченності. Вважається, що Зенон заклав основи сучасної логіки. Його хвалили як універсального критика, здатного обговорювати обидві сторони будь-якого питання.
Подібно Парменіду вчив, що світ сенсу видимими рухами або змінами є всього лише ілюзією. Зенон писав: «Істинна істота, що стоїть за ілюзією, абсолютно одна і не має множинності (монізму) і, крім того, воно статично і незмінно. Однак оскільки здоровий глузд говорить нам, що існує рух і множинність, поняття реальності призводить до парадоксальних наслідків. Це підтверджує те, що будь-яка віра в множинність і зміна помилкова, а також те, що рух — це не що інше, як ілюзія ».
За деякими даними Зенон був заарештований і, можливо, убитий тираном Елеа. За словами Плутарха, Зенон спробував вбити тирана Демілуса і, не зумівши цього зробити. Це сталося близько 430 р до н. е. Проте, ці дані можуть бути недостовірними, тому що доказів не було виявлено істориками, і точна інформація про смерть філософа невідома.
Іван Гудзенко