Історія релігійХристиянство

Євангелічна церква Німеччини

Євангелічна церква Німеччини (ЕЦН) — спільнота протестантських німецьких церков. Всього налічує близько 25 млн парафіян: уніати і лютерани по 12 млн чоловік і реформати 450 тисяч. Кожен напрямок має свій центр: Уніон євангельської церкви, Об’єднана євангельсько-лютеранська церква і Бунд. Загальна штаб-квартира знаходиться в Ганновері. Церкви-члени ЕЦН дуже неоднорідні за територією, кількістю прихожан і поглядам.

Історія виникнення

У 1817 році кальвинітські  громади об’єдналися з лютеранами і утворили Євангельську церкву в Пруссії. Цьому сприяли король Фрідріх-Вільгельм III, богослови Шлейермахер і де-Ветте. Загальна мета — духовне пожвавлення церкви, спроба повернути християн до Євангелія і відновити церкву на основі тільки слова Божого. Євангелісти відкидають тлумачення Біблії Римсько-католицькою церквою, засуджують інквізицію, релігійні війни.

Євангелічна церква Німеччини

З початку 20-го століття діє Німецький євангельський церковний союз. У 1933 році він був перейменований в Німецьку євангелічну церква, з 1945 року — в Євангельську церкву Німеччини. З 1969 по 1991 рр. існував союз євангельських церков НДР. Після об’єднання НДР і ФРН відновилася і єдина церква. З 1991 року в Кобурзі діє вищий орган федерації церков — Синод.

Помісні церкви управляються старшими пасторами, яких називають єпископом, президентом. Жінки теж можуть бути пасторами. Земельні церкви займаються духовним життям християн в певному районі. Синод складається з священнослужителів і світських радників від кожної церкви. Він представляє інтереси ЕЦН в державі і Євросоюзі. Рада ЕЦН включає 15 членів, обраних Синодом і церковної конференцією.

Релігія і держава

У Німеччині з 1919 року релігія офіційно відокремлена від держави, хоча і зараз між ними зберігається досить сильний зв’язок.

  • По неділях не працює більшість магазинів, щоб люди більше ходили до церкви.
  • При реєстрації за місцем проживання в анкеті вказують сповідування релігії.
  • Кожен віруючий платить церковний податок (8 — 9% прибуткового податку), збирають його державні податкові органи. Ці гроші йдуть на будівництво та утримання дитячих садків (у них навчаються не тільки віруючі), будинків для людей похилого віку, лікарень, психіатричних лікарень, церковних кладовищ.
  • У німецьких школах обов’язковий предмет — релігія (євангельські або католицькі погляди), в вузах — теологія.
  • Держава дає пільги і дотації церквам.
  • Християнські свята є державними.

Прихильність до вимог Нового Завіту

Людина з народження має схильність до гріха. В умовах невіри проявляються найгірші риси. Належність до церковної організації і участь в обрядах не гарантують віри. Добрі справи без віри теж не ведуть до спасіння. Наголос робиться на особисте благочестя, дисципліну, місіонерську пропаганду і соціальні заходи.

Зборів проходять по неділях. Основні Таїнства — Хрещення і Вечеря Господня.

Ритуал залучення до церкви називається конфірмації: обряд хрещення проходить при народженні, а в 13 — 14 років підлітки проходять конфірмацію з благословенням. За 2 роки до цього їх ознайомлять з основами євангельської віри, дають знання про Бога і Ісуса Христа.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій