У кожного настає в житті момент, коли негативні емоції досягають піку. Це свого роду атомна бомба, яка може вибухнути в будь-який момент, і тоді вже мало що допоможе. Але усунути її необхідно.

В першу чергу, слід розібратися з першоджерелом депресії. Іноді, на жаль, це бувають настільки складні й болючі ситуації, що допомогти розібратися з ними може тільки досвідчений фахівець. У цьому випадку варто обов’язково звернутися по допомогу до психологів. Але буває, що трапляються дрібні проблеми, негаразди, які підливають масла у вогонь.

Як позбутися стресу та депресії ?

У таких випадках варто проаналізувати своє життя і подумати, що можна виправити, щоб вона стала легше. Це досить важливий перший пункт боротьби зі стресом – погасити пожежу, а потім вже розбиратися з його наслідками.

Як же все-таки розібратися з цими наслідками?

Природно, процес заспокоєння у кожного по-своєму унікальний, але поради, які допомагають більшості, існують і перевірені за багато десятиліть. Одним з найважливіших є здоровий спосіб життя. В здоровому тілі – здоровий дух, і відповідно – ніякого стресу! Достатньо всього лише регулярно займатися спортом і вживати корисну їжу – і можна перетворитися в залізну людину  по відношенню до депресій. Сюди ж можна віднести заспокійливі прогулянки на природі – свіже повітря піде на користь.

Істотним компонентом боротьби є мислення. Слід виключити всі песимістичні думки шляхом відволікання на приємну музику або фільм, читання, заняття улюбленою справою або просто звичайне рутинне заняття, яке провітрить мозок. Можна спробувати візуалізувати свою заповітну мрію в голові або згадати кілька дрібниць, які змушують посміхатися. Це додасть нові сили і натхнення для подальшого виходу з депресивного стану.

Фахівці рекомендують вдатися до заспокійливих засобів типу йоги і дихальної гімнастики. Також варто ввести собі в звичку випивати ромашковий або м’ятний чай перед сном, щоб добре виспатися, адже сон – головна частина режиму дня і, що найголовніше, кращий доктор від хвороб, і тим більше від стресу.

Дієтологи стверджують, що існують продукти, які сприяють ефективній боротьбі з депресією. Це будь-яка зелень і часник, капуста, овочі і фрукти яскравих кольорів, ягоди, горіхи і найбільше арахіс, жирна риба і всіма улюблений чорний шоколад. Вживаючи в раціоні ці продукти, людина швидше досягне довгоочікуваного заспокоєння.

А взагалі, найкращі ліки від депресії – профілактика. І таки кілька правил можна для цього виділити. Перше – уникати конфліктних, напружених ситуацій. Друге – правильний спосіб життя. Третє – корисні звички типу читання цікавих статей, раннього пробудження, ведення щоденника, ніяких запізнень і т.д.

Ці прості поради допоможуть розібратися будь-якому з його внутрішнім світом і відновити колишню гармонію в душі. Нехай спокій не покидає нікого ні на секундочку!

Іван Гудзенко