Психологія

Як можна впоратися з аб’юзивними відносинами?

Далеко не завжди люди розуміють, що вони мають справу з аб’юзером, адже, як правило, він добре маскується і прикидається білим і пухнастим. Але що ж зробити, якщо партнер упевнений у тому, що його стосунки стали токсичними? Чи вдасться їх змінити та направити спілкування з предметом зітхання у правильне русло? Варто про це поговорити. Проблема аб’юзивних партнерів у тому, що вони шкодять як своїм відносинам, а й психіці коханого.

 Але як же людина може не позбутися своєї внутрішньої енергії у спілкуванні з аб’юзером?

Як можна впоратися з аб'юзивними відносинами?

Критичне мислення

Якщо людина відчуває, що її стосунки стали якимись іншими, для початку їй необхідно визначити, що саме її бентежить у поведінці другої половинки. Важливо прислухатися до свого чуття, але не потрібно просто так звинувачувати партнера. Можна попросити допомоги у рідних людей чи друзів, записатись на консультацію до психолога.

Вирішувати проблему разом

Якщо людиною починають маніпулювати, вона не повинна заплющувати на це очі. Якщо у відносинах є проблема, не варто її ігнорувати. Рано чи пізно вона побільшає, і тоді з нею ніхто не зможе впоратися. Не треба відразу ж кидатися звинуваченнями у свою кохану людину, але необхідно викликати її на відверту і при цьому тактовну розмову. Якщо партнер справді відчуває теплі почуття до людини, він не ним маніпулюватиме, можливо, вона навіть вибачиться і пояснить, чому він чинив подібним чином.

Йти!

Іноді від аб’юзера потрібно просто йти, залишивши її наодинці з її негативом. На жаль, подолати насильство у відносинах не завжди виходить. У цьому випадку слід зникнути з життя свого кавалера, навіть якщо людина вже прив’язалася до нього. Дуже часто люди не можуть впоратися з психологічним тиском, але вони не повинні звинувачувати себе за це. Іноді у відносинах людина стикається також і з фізичним насильством, і в цьому випадку вона не повинна зважувати всі за і проти. Потрібно відразу ж йти, цінувати себе, а не сумувати через відносини, в яких індивід не міг відчути себе щасливим.

Проблема тут полягає в тому, що навіть через деякий час після розриву людина може запитувати себе, чи вчинила вона правильно? Можливо, вона сама винна у тому, що до нього ставилися так? Якщо людину долають подібні думки, їй варто проконсультуватися з фахівцем, але в жодному разі не залишатися наодинці з такими токсичними міркуваннями.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія