Психологія

Як людина може швидко подолати заздрість?

Кожна людина у своєму житті комусь заздрить, навіть якщо вона в цьому не зізнається. Це нормально, тому що люди звикли порівнювати себе один з одним і хвалитися своїми досягненнями друзям та близьким.

Іноді жінка може заздрити своїй подрузі, тому що тій дістається ніби просто так, а іншим доводиться трудитися, щоб щось отримати в цьому житті. Часто люди запитують, чому ж комусь дістається все, а комусь нічого. Чому в однієї жінки є люблячий чоловік, хороша робота, діти, хороший фінансовий стан, а інша ледве зводить кінці з кінцями і ні з ким не може познайомитися.

Як людина може швидко подолати заздрість?

Психологи говорять про те, що жінка, яка вважає, що інші люди не докладають жодних зусиль для того, щоб зробити своє життя кращим, або ж вона висловлює бажання так само досягти всього, палець об палець не вдаривши, насправді не хоче брати на себе відповідальність за власне життя і залишається у дитячій позиції. Можливо, такій жінці подобається грати роль жертви, коли її всі довкола шкодують.

Поки жінка вважає, що на інших представниць прекрасної статі з неба падають гарні посади та гідні чоловіки, що вже смішно звучить, сама вона обирає бути жертвою та говоритиме всім, як з нею погано обійшлася доля.

Йдеться тут, звичайно ж, про вивчену безпорадність. У цьому випадку жінка стверджує, що їй не під силу впоратися з обставинами, а тому їй доводиться бути злиденною, самотньою та неуспішною.

Найчастіше такі особистості навішують на оточуючих негативні ярлики, вірячи, що насправді вони ліниві, і їм просто пощастило, а скаржники вважають справжніми невдахами. Це замкнене коло, з якого неможливо вийти. Людина буде страждати, поки вона вважатиме себе жертвою, але вона вважає себе жертвою, тому що страждає. Звичайно, іноді доля справді погано поводиться з жінкою, але в більшості випадків вона може це змінити.

Як же жінка може боротися з вивченою безпорадністю?

Спочатку вона повинна перестати тікати від відповідальності у своєму житті. Ніхто не простягне їй руку допомоги, якщо вона сама не вирішить вийти із зони комфорту. Так, жінка може попросити підтримки у близьких людей, але це не допоможе їй закінчити токсичні відносини, поміняти роботу і спробувати себе в чомусь новому. Можливо, жінці навіть хтось дасть грошей, але навряд чи це допоможе їй у її становищі. По-справжньому щасливою вона стане лише тоді, коли сама почне докладати зусиль для того, щоб досягти у всьому успіху.

І жінка повинна поміркувати про те, чи не налаштований проти неї її внутрішній голос. Можливо, він шепоче їй, що вона не має жодних особливостей і талантів, вона ні на що нездатна і взагалі ніколи й нічого не доб’ється. Внутрішній голос дійсно іноді може виступати проти особистості, але тільки в тому випадку, якщо він не належить самій жінці, а, наприклад, її батькам або близьким людям, які впливають на неї. Жінка має зрозуміти, звідки у неї з’явилися ці установки.

І нарешті, жінка повинна відповісти собі на запитання про те, яку користь вона отримує зі свого становища жертви? Можливо, їй зручно такою бути, адже тоді у своє життя вона може залучити жалість іншої людини, яка віддаватиме їй свою енергію.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія