Психологія

Види емоцій і почуттів

Негативні емоції вимагають особливого контролю, адже якщо дати їм волю, то можна зіпсувати життя і собі, і своїм близьким. Наслідки бувають дуже небажані, тому потрібно боротися з цими руйнівними програмами нашої свідомості.

Смуток

Смуток — це свого роду захворювання, симптоми якого проникають глибоко в душу людини, і труять її зсередини.

В атмосфері страждань і сліз розчиняється наш час, який  ми безжально втрачаємо. Чи вирішує це проблеми? Ні звичайно. Зате нашкодити душі такий стан цілком може.

Заздрість

Види емоцій і почуттів

Це джерело злості, жадібності і агресії. Заздрість зазвичай властива тим, хто відчуває свою неповноцінність і ущербність. Нескінченні бажання володіти чужими успішними якостями і матеріальними цінностями, супроводжуються образою і почуттям несправедливості. Все це тягне за собою апатію, зневіру і депресивні стани. А це не найкращі попутники в житті, і з ними краще вчасно прощатися.

Агресія

Один з видів придушення і нанесення шкоди. Це часто усвідомлене насильство над кимось, негативний вплив на іншого. Але руйнує ця емоція і самого агресора, часто повертаючись йому хворобами і нестабільним станом психіки. Це зовсім не сила, як дехто вважає, а, навпаки, крайнє прояви слабкості і невігластва, на рівні тваринного розвитку. Тому будь-яких проявів агресії в собі потрібно впевнено ставити перешкоду.

Страх

Страх спотворює сприйняття реальної картини того, що відбувається, це сильна емоція людини.

Наслідки його проявляються:

  • в закомплексованості (неможливість подолати обмеження і бар’єри);
  • в несвободі (позбавляє людину можливості керувати долею, йти до успіху);
  • в слабкості (людини легко зламати, збити з дороги).

Страх — це фундамент малодушності, безсилля, керованості і всього, що руйнує щасливу і вільне життя.

Сильні люди вибирають сміливість.

Нудьга

Причина нудьги — відсутність належного  навантаження, відсутність інтересу, відсутність мотиву і мети. І це вже серйозний сигнал переглянути пріоритети в житті.

Як боротися? Підвищувати свою життєву активність, ущільнювати графік діяльності, визначати для себе нові цікаві цілі. Візьміть за основу власний розвиток. Напрямок може бути нескінченно різним — від творчості і до бізнесу, як то кажуть, що ближче серцю і душі.

Джерела своїх бажань і захоплень можна згадати з юних років, і нарешті-то надати їм можливість втілитися з користю для себе.

Погодьтеся, адже похмурий і нудний образ — це зовсім не те, до чого потрібно прагнути.

Жаль

Це заслінки для сьогодення і майбутнього. Постійно шкодуючи про доконаний або  той, що відбувся, ми буквально вириваєм себе з реального життя. Озираючись назад, так легко збитися зі шляху. Наша енергія при цьому витрачається на проживання давноминулих ситуацій, а поточному моменту життя увагу майже не приділяється.

Ідеальних людей немає, і важливо навчитися приймати ситуації як досвід, як отримані знання для побудови кращої, і унікальною життя.

Ольга Степаненко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія