Магія та християнство.
Магія (чаклунство) – сукупність методів, з допомогою яких можна змінювати реальність, використовуючи таємничі сили. Основна відмінність магії від християнства у легкості та доступності першої. Достатньо прочитати заклинання, зробити нескладні дії, і твоє бажання здійсниться. Тоді як релігія передбачає важку працю з очищення душі від гріхів, виконання заповідей та єднання з Богом.
Для магів не важливими є моральні закони і навіть власна посмертна доля (часто окультисти продають душу дияволу за дар творити чудеса). У своїй діяльності вони покладаються лише на свою волю та навички, відкидаючи Бога. Навіть ті «цілители», які використовують у своїх практиках молитви та церковний інвентар, усередині залишаються безбожниками, т.к. зцілюють не ім’ям Творця, а своїм власним.
Категорії людей, які звертаються до окультних практик.
Цікаві. Це персонажі, які люблять все незвичайне і мають діяльний розум. Успіхи на терені окультних наук викликають їх у захват і трепет. Про майбутнє не думають через легковажність.
Ідейні. Горді, які твердо знають, що їм потрібна сила та влада над оточуючими. Можливо, зазнають комплексу неповноцінності і таким чином намагаються його подолати.
Прагматичні. Магію ці люди сприймають як досягнення власних цілей: приворожити коханого, залагодити справи у бізнесі та ін. Ними рухає банальна користь.
Зневірені. Коли ніщо вже не допомагає, зневірені шукають допомоги у екстрасенсів. Найчисленніша група, т.к. смертельні хвороби та нерозділена пристрасть будуть завжди.
Нащадкові цілителі. З дитинства виховуються в окультній атмосфері та сприймають «таємничу силу» як щось звичне, а не виняткове.
Релігійний погляд на псування.
Свята церква проповідує у тому, що темні сили чи злі люди що неспроможні негативно впливати на людини, якщо та долучена до Божої благодаті, тобто ходить до храму, здійснює церковні обряди, молиться і т.д.
Як правило, скаржаться на наведення псування вразливі люди, які не хочуть шукати причини скорбот у собі та звалюють все на дію недоброзичливців. Тим часом Господь посилає грішникові хворобу для його виправлення та звернення до Неба. Також подібні речі можуть відбуватися через особливу віру в них або страх перед ними, але це трапляється вкрай рідко.
Змова та молитва.
Маги черпають сили у занепалих ангелів з їхніми темними енергіями, тоді як джерелом благодаті у віруючих є Святий Дух. Причому християнам цей дар дається задля їхньої могутності (як магам), а повноцінного буття, неможливого без єднання з Богом.
Для отримання сили чарівники використовують змови, сподіваючись на їхнє звучання та загальний посил. Християни ж у своїх молитвах покладають надію на Бога, Який може допомогти, якщо це корисно просячому. Головне в молитві – моральне зусилля, смиренне звернення до Всевишнього, щоб виконати Його волю. Заклинання мають форму наказу, їх основа – егоїстичне намір чаклуна.
Як не потрапити у сіті демонів.
Вести праведне життя, ходити до церкви, творити милостиню, читати духовну літературу.
Творити безперервну молитву – вона оточує віруючого благодаттю і не дає бісам та злим людям влади над людиною.
Найдієвіша зброя проти диявола та своїх пристрастей – Сповідь.
Усвідомити, що багато злих помислів не наші, а нападки темних сил, їх не потрібно розглядати, а відразу ж відганяти від себе.
Не дивуватися, що з початком життя у Христі відбувається багато неприємностей і складнощів – це біси перешкоджають очищенню та оновленню новонаверненого.
Не звеличуватися, коли прийдуть перемоги над ворогом, т.к. марнославство все знецінює.
Іларіон Святолоський