Публій Вергілій Марон – видатний римський поет, філософ.

Народився 70 року до нашої ери  в селищі Андес (північна частина Італії) в заможній сім’ї. Батько займався землеробством.  Навчався в Кремоні, з отриманням освіти, літературний діяч проживав в місті Мілан. З прибуттям у місто Неаполь відвідав поета Парфенія, для прийняття його уроків з грецької мови та літератури. У 47 році до нашої ери – займається політичною діяльністю в столиці.

Йому не дуже подобалося місцеве життя. Ностальгія по батьківщині з’їдала душу майбутнього поета. Більше прагнув бути ближче до рідного дому, політика тільки підриває здоров’я. Тому залишив політичну справу у спокої.  Для нього проведення  тихого усамітненого життя, ведення господарчої та творчої діяльності  стало важливішим за будь-яку політику. Пише поезію «Буколіки».

Проте плани не могли здійснитись через втручання правителя. Імператором Цезарем в результаті завоювання Філіппін було проголошено про дарування земельних володінь ветеранам. До числа тих, кого позбавили земель і вигнали з іншими належав Вергілій. Світ побачив праці Вергілія: «Полемон», «Дафніс», «Алексіс». Сучасники з місцевими чиновниками досить добре оцінили поетичні твори.

Побачивши поета Вергілія, позбавленого дому, другом Азінієм Полліоном надається допомога через імператора Октавіана Августа. Імператор особисто був ознайомлений з прекрасними працями Вергілія і забезпечив молодого поета будинком  в Римі та ще й з маєтком в Кампанії. Меценат прославлений в еклозі під назвою «Тітір».

Попередня конфіскація майна відбулася вдруге. Поета було силою взято під арешт воїнами. Переслідуваний поет звертається до імператора аби той втрутився в цю справу, вирішивши її. В честь новонародженого сина покровителя поет склав сьомий еклог.

З настанням спокійних часів в Італії, Вергілій розпочинає творчу діяльність. Рік проводить в місті Рим,  потім Неаполі. Саме тут написані «Георгіки», в яких закликає до встановлення  землеробського господарства після війни.

Багато працював аби вдовольнити очікування шанувальників та меценатів. На основі праць Енія, Невія, Лукреція створено відому поему «Енеїда». Прибуває в Грецію для  відпочинку і праці над твором «Енеїда», але імператор Октавіан зустрівши Вергілія в столиці переконує його якнайшвидше повернутися в Рим. Але в подорожі поет захворів. Коли прибув на рідну батьківщину, занедужав на лихоманку.

Помер 29 року до нашої ери  і похований в Римі.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.