Народився 70 року до нашої ери в селищі Андес (північна частина Італії) в заможній сім’ї. Батько займався землеробством. Навчався в Кремоні, з отриманням освіти, літературний діяч проживав в місті Мілан. З прибуттям у місто Неаполь відвідав поета Парфенія, для прийняття його уроків з грецької мови та літератури. У 47 році до нашої ери – займається політичною діяльністю в столиці.
Йому не дуже подобалося місцеве життя. Ностальгія по батьківщині з’їдала душу майбутнього поета. Більше прагнув бути ближче до рідного дому, політика тільки підриває здоров’я. Тому залишив політичну справу у спокої. Для нього проведення тихого усамітненого життя, ведення господарчої та творчої діяльності стало важливішим за будь-яку політику. Пише поезію «Буколіки».
Проте плани не могли здійснитись через втручання правителя. Імператором Цезарем в результаті завоювання Філіппін було проголошено про дарування земельних володінь ветеранам. До числа тих, кого позбавили земель і вигнали з іншими належав Вергілій. Світ побачив праці Вергілія: «Полемон», «Дафніс», «Алексіс». Сучасники з місцевими чиновниками досить добре оцінили поетичні твори.
Побачивши поета Вергілія, позбавленого дому, другом Азінієм Полліоном надається допомога через імператора Октавіана Августа. Імператор особисто був ознайомлений з прекрасними працями Вергілія і забезпечив молодого поета будинком в Римі та ще й з маєтком в Кампанії. Меценат прославлений в еклозі під назвою «Тітір».
Попередня конфіскація майна відбулася вдруге. Поета було силою взято під арешт воїнами. Переслідуваний поет звертається до імператора аби той втрутився в цю справу, вирішивши її. В честь новонародженого сина покровителя поет склав сьомий еклог.
З настанням спокійних часів в Італії, Вергілій розпочинає творчу діяльність. Рік проводить в місті Рим, потім Неаполі. Саме тут написані «Георгіки», в яких закликає до встановлення землеробського господарства після війни.
Багато працював аби вдовольнити очікування шанувальників та меценатів. На основі праць Енія, Невія, Лукреція створено відому поему «Енеїда». Прибуває в Грецію для відпочинку і праці над твором «Енеїда», але імператор Октавіан зустрівши Вергілія в столиці переконує його якнайшвидше повернутися в Рим. Але в подорожі поет захворів. Коли прибув на рідну батьківщину, занедужав на лихоманку.
Помер 29 року до нашої ери і похований в Римі.
Пегас