В нашій уяві форма та число віднесені ще в епоху первісно-общинного ладу. З числовими термінами поєднана людина. Першими, хто використовував рахунок  були представники видів діяльності: мисливець, рибалка, торговельник, землевласник.

Рахунок використовувався людиною в побуті, за допомогою якого велася торгівля, обмін. Арифметичними досягненнями необхідно вважати чотири математичні дії: поділити, помножити, скласти, вирахувати. Математика еволюціонувала завдяки Єгипту та Вавилону. Народом та науковими діячами внесена величезна лепта для розвитку таких математичних наук як геометрія, арифметика, алгебра (початок її зародження).

І дійсно Вавилон стає батьківщиною математичної науки. Джерелом пізнань слугують  глиняні таблички (2000 року до нашої ери – 300 до нашої ери). На них знайдений і добре  збережений клинописний текст. Отож  виходячи з даного контексту, можна з впевненістю стверджувати про максимальний розвиток математики в період правління вавилонських царів.  Глиняна табличка датується 1800 роком до нашої ери.

Математику вони застосовували в господарстві та побуті. А ще щоб правильно розрахувати товари, гроші, складні та прості відсотки. Математичні розрахунки необхідні були для того, щоб побудувати зерносховища, канали та інші споруди, які слугуватимуть з користю. Стояло також і інше головне математичне завдання – створення календаря.

Календар є унікальною річчю вавилонської цивілізації, оскільки виникла необхідність створення графіку сільськогосподарської роботи та відзначання релігійних свят. У своїх розрахунках і по техніці, вавилоняни  перевершували своїх попередників – єгиптян, спектр завдань з метою їхнього вирішення був широким.

Тому вавилонська цивілізація дарма часу не витрачала. До 2000 року до нашої ери  вавилонські винаходи, зокрема таблиця множення, квадратний  та кубічний корінь, квадрати послідовності чисел, правила сумування прогресій, пропорції, відсотки привели у здивування увесь світ.

Таким чином, вавилонська математика – універсальний феномен в історії цивілізаційного прогресу людства, який стрімко розвивався та вдосконалювався. З 700 року до нашої ери – Вавилон користується математичним пізнанням з метою вивчення планетарного руху, а також і самого Місяця.  У свою чергу був здійснений поштовх у розвитку сучасних наук. До них відносимо астрологію та астрономію.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Історія

Фернандові війни

Фернандові війни характеризувались суперечкою за трон Кастилії між Фернандо I Португальським і Енріке II Кастильським ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.