В перші вісім днів богиня воювала з демонами потойбіччя, а в останній дев’ятий день, їй вдалось здолати наймогутнішого представника темних сил. Саме на честь перемоги світла над темними силами і відбувається святкування Васанта Наваратрі. В країні, це свято відзначають також в осінню, на початку місяця Ашвинов.
Під час весняного святкування віруючі, з особливою пошаною згадують Рама. Вони влаштовують гучні концерти на яких щоночі читають Макандея-пурану та розігрують містерію Рамаяна. В Індії це класичний епос, який є улюбленим твором індусів та зіграв ключову роль у формуванні їхньої культури.
Віруючи ще з раннього дитинства оспівують героя епосу та вивчають окремі розділи на пам’ять. Під час свята вони переказують окремі частини поеми та коментують основні моменти. Зазвичай індуси роздумують про героїзм та відданість Хануамана, згадують важкі випробування, які довелось здолати Рамі та Сіті.
В це ведичне свято прийнято на протязі дев’ятьох ночей читати відомі індійські поеми. Святкування Васанта Наваратрі відбувається з дотриманням потрійної структури. Перші три це Богиня Матір, як Дурга, другі три це Лакшмі, а три останні це Сарасваті. Відповідно до трактування, Дурга символізує шлях в людське серце, який очищений від злоби, ненависті та обману. Дурга знищує всі минулі вади, стирає з людського серця погані вчинки та старі образи. Лакшмі допомагає зберегти основні чесноти, а Сарасваті підтримує знання та мудрість.
Іван Гу