Про Вальтера фон дер Фогельвайде дізнаємося з невеликої за обсягом біографії.

Фогельвайде – представник середньовічної німецької куртуазної пісні, епіграми, менестрель, сучасник таких майстрів як Вольфрам Ешенбах та  Готфрід Страсбурзький. Народився у 1170 році в Боцені, у частині південного Тіреля (Німеччина). Походив з німецького лицарства. Він не був феодалом, але заручався підтримкою вельможі та князів.

У 1190 році стає придворним поетом у Відні, беручи за приклад ліричного поета Райнмара фон Хашгенау. Через вісім років веде мандрівний життєвий спосіб. Мандрує по Європі, приймається як бажаний гість у Вартбурзі. Перебуває при дворі ландграфа Германа – патрона поетів. Але залежність таких покровителів невдовзі обтяжувала Фогельвайда.

У 1200 році імператором Фрідріхом ІІ було Вальтеру було виділено маєток. Творча діяльність Вальтера розпочалася з куртуазної лірики. Через ранні пісні подавалася стилізована картина, наповнена переживаннями як вимоги формованої провансальської поетики трубадурів. Автор звільняється від жіночого канону, надаючи твору вільне звучання.

Є укладачем пісні «Під липами на лузі», простої, свіжої, з силою почуттів. Новацією постає різноманітність ускладненої строфічної побудови, що є властивим для його любовних пісень на основі мотивів власних створених творів. На превеликий жаль твори були втрачені.

Славу співак отримав за рахунок лірики. До того ж поет володів вискоим почуттям морального обов’язку та відповідальності.

Вальтер представляється  як наставник доброго характеру, пристойної манери. Завдяки віршам піддавав бичуванню грубість, неотесаність, порочність.

Із знаменитих трьох політичних поем відомі наступні: шпрухи, висловлювання, вирок, де відображене хитке державне становище. Вальтеру приписують діатриби, з викриттям у них жадібності та роздвоєності Риму з погибельним становищем духовної інституції. Останні роки для менестреля ставали важкими. Вальтер відчував втому, розчарування, помираючи зі славою. Він став наслідувачем для молодих поетів, для яких він вшановувався як вчитель.

Віддаляючись від мирського життя, обирає чернецтво. У 1230 році Вальтер фон дер Фогельвайде помирає. Поховання відбулося у монастирі при Вюрцбургському соборі.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.