БуддизмІсторія релігій

Вайшнави — історія та вчення

Вайшнави — це назва великого напрямку в індуїзмі, представники якого поклоняються Богу Вішну. Велике значення для послідовників вайшнавізму мають аватари їх Бога, особливо Крішни і Рами.

Відповідно до думки сучасних західних вчених, вайшнавізм виник не так давно, десь в межах 6-9 століття.

Основа для вайшнавів була закладена дванадцятьма альварами  і перебувала в південній частині Індії.

У 12 столітті почалося відродження бхакті по всій країні, що спровокувало появу хвиль відданих цій течії. Відбулися відкриття і відродження центрів відданості в Айодхії і Вріндавані.

Вайшнави - історія та вчення

Вішнуїти, так само, як і шиваїти, схиляються до думки про існування одного Верховного Бога. Як і інші індуїстські вірування, вішнуїтів визнають існування інших богів нижчого рангу. Вони охоплюють і пронизують Вішну. Представники вайшнавізму впевнені в тому, що Вішну є особистістю буття. Серед шести якостей бога, які ототожнюються вайшнавами, виділяють:

загальні знання;

всю владу;

Верховне Величчя;

Верховну міцність;

необмежену енергію;

повноту самозабезпечення.

У сприйнятті більшості вайшнавів божественним «Я» є сам Вішну, чиї розміри перевищують розміри Всесвіту. Тому під час його злиття з Богом він не втрачає ні себе ні свого індивідуального характеру. Більшість шанувальників цієї релігії віддають належну увагу і його дружині, Лакшмі. Вони поважають її так само, як і Верховного Бога, навіть більше в деякій мірі. Вона сприймається ними не в якості Бога, а в якості ще одного аспекту Вищого Бога.

Вішнуїтів можна відрізнити від всіх інших людей по знаках на лобі або тілі. Їх знаки видозмінюються, але в більшості випадків до їх складу входять U, Y або фігура Т, намальована білим кольором з червоною крапкою. Вона являє Лакшмі. Так само, як і всім іншим релігіям, які стосуються індійського релігійного світогляду, вайшнавізму характерна медитація. Але його представники зосереджуються не на голові, а на серці, підкреслюючи цим самим релігійну відданість і почуття, а так само віддають перевагу моральності над доктриною. Найпоширеніші розповіді серед вайшнавів — це історія кохання Рами і Сіти. Вони так само люблять мріяти про привабливість і любовні витівки Крішни.

Основна мета релігійних ритуалів вайшнавів — досягнення релігійного екстазу і почуття спілкування з Вішну.

Вайшнавізм містить десятки різних напрямків. Але класифікація кожної з цих груп відбувається виходячи з п’яти головних рухів, які перераховані в Падма Пурана. До них відносять Шрішті-Канду, Бхумі-Канду, Сварга-Канду, Патала-Канду і Уттара-канду.

Класифікація кожного руху відбувається у вигляді частини іншої лінії. Засновником першого руху Шрі вайшнави є Натхамуні, але більш гарне і поширене положення воно стало займати під час третього вчителя, Рамануджа.

Брахма: Таттвавада — другий рух, заснований Мадхве. Представники цього руху слідують дуалістичній філософії Веданти. Воно представлене всьому світу у вигляді міжнародної спільноти свідомості Крішни.

Рудра: Пушти — заснований Вішнусвамі третій рух. Виходячи з цього, можна зробити висновки про чисту недуалістичну філософію Веданти Шуддха-адвайта.

Кумару — третій рух, який заснував Німбарка. Що є прямим доказом подвійності в єдності філософії Веданти.

Ольга Степанко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Буддизм

img-9 Буддизм

Сучасний буддизм

Буддизм, одна з найдавніших релігій світу, у сучасній ері зберігає свою актуальність та привертає увагу ...