Томас Британський жив в часи правління Генріха ІІ Плантагената, при святій Елеонорі Аквітанській. Майбутній поет народжується в Нормандії (провінція Франції). Томас добре засвоїв володіння старофранцузькою мовою.
До найбільш ранніх творів цього автора відносять лицарський роман про Трістана та Ізольду. Однойменними версіями до французької поеми «Трістан-юродивий» (оксфордський рукопис) слугують: німецький роман у віршах Страсбурзького «Трістан», котрий продовжили пізніше Ульріх фон Тюргейм та Генріх фон Фрейберг, норвезька сага , написана монахом Робертом, англійська поема «Сер Трістем», з італійськими прозаїчними версіями.
Твір «Роман про Трістана» виконаний нормандським науковцем, нормандським кліриком зазнав впливу піктської, валлійської та ірландської народної легенди як першопочаткового джерела. Без сумніву Британський був знайомий з твором Васи, намагаючись прирівняти легенди до історичних моментів (життя короля Артура в IV столітті).
Збереженими фрагментами виступають частини коротких повістей, діалогів та довгих монологів, де напруження добігає свого завершення. Монологи, які змінюють один одного складають діалог між Трістаном та Ізольдою, ведений на відстані коханцями, на віддалі, переддень нової зустрічі закоханих. Роман Томаса отримує назву «куртуазної версії» (легенда про Трістана та Ізольду), відрізняючись від тієї версії, що пропонує Беруль. Останньою поемою, приписану Томасу Британському вважається «Горн».
Помирає в ХІІ столітті у Британії (сучасна Великобританія).
Пегас