Історія релігійРелігія

Теософське Товариство – історія та віровчення

Засновники Теософського Товариства

Основоположниками Теософського Товариства вважаються Олена Блаватська, полковник Олкотт та Вільям Джадж.  Товариство заснували восени 1875 року у місті Нью-Йорк (США).

Основні постулати доктрини Теософського Товариства

Теософське Товариство – історія та віровчення

До основних постулатів віровчення Теоссофського Товариства відносяться такі:

  • Всюдисущий, Вічний, Безмежний і Незмінний Принцип, про який не може бути жодних роздумів, адже той перевищує силу людського розуміння і може бути применшений людськими висловлюваннями та уподібненнями. Він є поза рівнем і досягнутою думкою.
  • Вічність Всесвіту є безмежною проекцією періодичного закону приливу та відпливу, наростанню та спаданню в Природі. Абсолютний Закон Всесвіту прослідковується через чергування Дня та Ночі, Життя та Смерті, Сну та Бадьорості.
  • Основна тотожність усіх душ з Всесвітньою всевищою Душею, остання є Сама аспектом Невидимого Кореню; обов’язковим мандруванням Превищої Душі Циклом Втілень, або Необхідністю, за Законом Циклу та Карми протягом терміну. Тобто жодною чисто духовною, божественною душею не набувається незалежне свідоме існування, якщо іскра, яка відлітає від чистої Сутності зможе пройти початкову форму феноменального Світу, набуваючи при цьому індивідуальність; спочатку силою вродженого імпульсу, безпосередністю самовільного зусилля, котре контролюється Кармою, піднімається  через усі ступені розуму.

Представники Теософського Товариства

До основних представників цієї організації відносяться такі як Блаватська, Олкотт, Анні Безант, Сіннет, Холл, Едісон, Крукс, Гєндель, Неру, Йєтс, Анна Кінгсфорд, Ла Дью, Хільма Клінт, Туманян.

Діяльність Товариства

Зі смертю Блаватської, керівництво Товариством переходить у руки Олкотта, Безант та Джаджа. З 1882 року штаб-квартира їхньої організації зосереджується в індійському місті Адьяр, а 1895 року  набуває офіційного статусу Теософського товариства Адьяру. Джадж через конфлікт з першими змушений був відокремитись  і стати на чолі американської секції товариства у 1895 році. У 1909 році від другої структури відділюється третя — Об’єднане Ложе Теософії.

Президенти Міжнародної організації

Одним із перших президентів товариства є Олкотт. Період керівництва організацією датується 1875 -1907 роками.  Наступним президентом стала британка, соціальна активістка Анні Безант, очолювала організацію у 1907-1933 роках. Піся Безант товариством керував Арундейл у 1934-1945 роках. Джорджа Арундейла змінив Джінараджадаса у 1946-1953 роках. Чуруппумуладжа Джінараджадаса змінює Шрі-Рам (1953-1973 ), після Нілаканти Шрі-Рама став Коутс (1973-1979), Коутса змінює Берньє (1980-2013).  Після Радхи Берньє керівництво Теософського Товариства  переходить у 2014 році до Тіма Бойда.

                               Теософське Товариство в сучасному світі

На даний час Теософське Товариство зосереджене як в Україні так і в інших країнах: Великобританії, Німеччині, Данії, Нідерландах, Ісландії, Ізраїлі, Франції, Фінляндії, Швеції, Шотландії, Естонії, США, Аргентині, Болівії, Бразилії, Угорщині, Індокитаї, Італії, Канаді, Новозеландії, Танзанії, Філіппінах.

Панас Вернигора

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-9 Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...