ГностицизмІсторія релігій

Симон Волхв

Симон Волхв був  сучасником апостолів та Ісуса Христа, народився в самарянському  містечку Гіттон, його вважали чудотворцем, він був першим єретиком в середовищі ранніх християн  і заснував вчення симоніан.

Йому приписували різні чудеса. Наприклад, що він міг змусити кам’яні статуї підкорятися йому, йому не заподіював шкоди вогонь, він подібно до Христа зціляв людей від невиліковних хвороб, воскрешав мертвих, вмів літати. Він оголошував себе Сином Божим, а іноді  говорив що він  і є самим Богом.

Симон Волхв

Коли апостол Петро дізнався про діяння Симона, він став його переслідувати. І в кожному місці Петро теж творив чудеса з метою спростувати чудеса Симона. Така боротьба йшла за уми і душі людей. Ті з людей, кому до душі були плотські розваги і розпуста, були на боці Симона Волхва. А хто був прихильником Євангелія, ті були на боці апостола  Петра.

Коли в Самарії з проповідями і пропозицією хрещення в віру Христа з’явився диякон Пилип, Симон теж вирішив хреститися. Але керувало їм швидше цікавість. У Новому Завіті розповідають про те, як Симон зробив спробу викупити чин апостола за срібло. Коли він зрозумів, що він зробив, просив вибачення за блюзнірське прохання. Тепер явище придбання чинів в церкві за матеріальні блага носить назву «симонія».

Симон був засновником нової течії — вчення сімоніан. У Тирі він купив блудницю Олену Троянську і оголосив, що вона, запліднена Верховним Богом, народила ангелів та архангелів. Себе він оголосив Божою Силою. Популярність цього вчення можна пояснити тим, що Симон розповідав, що його учні можуть робити абсолютно все, що хочуть. Тому серед його послідовників було багато прихильників розпусти і вільного життя.

Останнім притулком Волхва став Рим. Там він і Петро, ​​і Павло на міській площі продовжили змагатися в своїх уміннях перед людьми. На цей раз вони були викликані до імператора Нерона, щоб він дозволив їх суперечки. Нерон вислухав усіх учасників і задав Симону питання, чому він не впорався з апостолами самостійно і цим довів би своє божественне походження. На це Симон відповів, що він роздавав благодать людям і сил не залишилося. Але він все-таки зробив спробу позбутися від своїх ворогів — викликав двох собак і нацькував їх на Петра. Але апостол кинув їм священний хліб, і вони зникли. Симон обіцяв, що завтра він зможе злетіти з найвищої вежі. На наступний день він дійсно злетів. Петро з допомогою ангелів та архангелів зміг вигнати демонів, які тримали Симона в небі. Симон впав. Його тіло не ховали протягом трьох днів. Щоб уникнути повторення подібної ситуації, апостолів було наказано стратити. Через три дні Волхва поховали в Римі..

Після його смерті кількість прихильників вчення скоротилося. Невеликі групи існували протягом ще двох-трьох століть. Згодом і широким поширенням канонічного Євангелія, сімоніанство було забуто, залишившись тільки в різних легендах і історії.

Алексей Д

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Гностицизм

img-11 Гностицизм

Валентиниане

Валентиниане – это последователи учения Валентина, египетского философа, основавшего свою философскую школу. Это гностико-христианское учение ...