Історія релігійНеоязичництвоРелігійні свята

Свято Перуна

Свято ПерунаСвято Перуна – це свято старих слов’ян, присвячене Перунові, і яке відмічають 20 липня щороку.

Перун – це Божий Син, якого його батько Сварог посилає к нам у вигляді блискавки. Відповідно, Перун є богом блискавки та грому, найголовніший персонаж міфології давніх українців. Вони вважали, що він є володарем всього, і йому приносили в жертву худобу, зокрема, биків, також в його честь проводили обряди.

Що четверга волхви читали притчу на честь великого  громовержця. Також українці вважали що четвер кожного тижня – це день Перуна, а людина вбитая блискавкою стає його братом.На свято Перуна дівчата йшли до води або багаття, і ходили приспивуючи пісні про бога блискавки. Також, серед них була обрана, це наймолодша і найвродливіша, вона була розпоряднецею свята, її звали Дівою вогню. Вона була красно вдягнена, с вінком на голові та за чашою святої води, яку вона повинна була взяти із дев’яти криниць Перунового гаю.

Цією водою вона повинна була окропити, приспівуючи молитви, усіх присутніх задля очищення від гріхів. І ця дівчина була Дівою аж до нового свята у наступному році. Тому існували ще й обряди стосовно Перуна у інші місяці. Вважалося, що у травні-місяці Діва ставала Додолою, це як «наречена Перуна». Вона повинна була випросити у свого «чоловіка»  дощу. Це був окремий обряд, в якому Додолу роздягали та «вдягали» вінками із різних квітів, обов’язкого живих. Потім її вели по селу, а господарю кожної хатини мали вилити на неї або їй на ноги ведро води. В той час дівчата йшли з неї і співали пісень. Сама вона, ця дівчина, символізувала землю, за яку люди просять викуп у великого Бога грому і блискавки. Тому волхви давали ій каблучку, яка давала ій певні переваги серед всіх дівчат на інших ритуальних святах.

Українці вважали рослинами Перуна калину, дуб, вовкобій, лютик та папороть. Тому свято Перуна тісно пов’язано із святом Івана Купала. Тому що вважалося, що саме Перун посилає блискавку на папороть та вона розцвітає в ніч на Купала, і в цей час це супроводжувалося землетрусом і бурею, якою волоів цей Бог. Також, було прийнято, що той хто оволодіє жар-квіткою, той пізнає усі таємниці світа та стане молодим назавжди.

Також існували Перунові гаї, про які вже було сказано, які Були розкнуті по всіх українських землях. Крім того, що Перун був Богом блискавки і вогню, його ще вважали змієборцем. А його число було «9», тому сім’ї із дев’ятьма дітьми обороняв сам Громовержець. Та вважалося, що перед довгою дорогою українець мав сказати «йду на 9 років», і тоде великий Перун його буде опікувати впродовж усього шляху.

Іван Гу

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...