Народився 390 року нашої ери в Ерутрії, провінції Тоскани (Італія). Батько Лева І Квінціан за походженням був тосканцем.
Лев отримує прекрасну різносторонню освіту, тим самим відкриваючи шлях до світської кар’єри. Прагнув духовного життя, возведений в сан архідиякона папою Сикстом ІІІ, зрештою після його смерті зайняв папський престол. Процес обрання на папство відбувся 440 році нашої ери.
Необхідно зазначити, що церква перебувала у важких і непростих умовах, адже Візантійську імперію захлиснула хвиля єретичних наук, що в захист православних виступив сам папа. Своїм посланням Східним Церквам папа осудив єретичні вчення, представлені Євтихієм та Діоскором. Єретики стояли на позиції однієї природи, волі в Ісусі Христі. У вченнях монофіліта Євтихія та монофізита Несторія папа помітив відхід від божественної істини. Здійснив безпосередній вплив для примирення церкви, надіславши послання імператору Феодосію ІІ та Маркіану, приклавши для цього чимало зусиль у скликанні Собору в Халкідоні 451 році з метою осудження єретиків, які заперечують дві природи в Ісусі Христі, тільки одну.
Проведеним собором стало зачитуватися послання папи Лева І, адресоване до спочилого константинопольського патріарха Флавіана, котрий став жертвою за православну віру на розбійницькому соборі 449 року. Послання містило вчення церкви про дві природи в Ісусі Христі, яке підтримали усі присутні. Доля єретиків Євтихія та Діоскора була вирішена: обох відлучили від церковного спілкування.
Лев І зумів зупинити військову агресі. Аттіли- завойовника сильною проповіддю у 452 році в Римі, а після вторгнення іншого ватажка варварів – Гензерха в 455 році, переконував його не знищувати місто, не палити будівель, не проливати кров. Папа Лев досягнув похилих літ. Зарання йому було відомо і про останні дні свого життя, а тому чинячи молитву, добрі справи підготував себе до переходу у вічність.
Папа римський помер 461 році нашої ери. Поховання понтифіка звершили у ватиканському соборі міста Рим. Із літературного і богословського спадку відомі праці: дев’яносто шість проповідей, сто сорок три послання , одне з яких патріарху Константинополя.
День пам’яті шанують по-різному: в православних 3 березня, 25 листопада, католицька церква – 10 листопада, 11 квітня.
Пегас