Історія релігійПравослав'яХристиянство

Сучасний стан Кіпрської Православної Церкви


bishopКіпрська православна церква
відноситься до автокефальних помісних церков. Поряд з іншими церквами вона займає десяте місце у диптиху. Вважається однією із найдавніших помісних східних церков. Самка ж церква складається з 1 архієпиєпископії, 5 єпископатів. Вона нараховує близько 500 православних храмів і 9 монастирів. Голова Кіпрської православної церкви  (КПЦ) носить титул «Архієпископ Нової Юстиніани і усього Кіпру». З 2006 року Кіпрську православну  церкву з благословення Вселенського патріарха Варфоломія І очолює архієпископ Хризостом ІІ. Вищим керівним церковним органом є Священний Синод Кіпру. Синод у свою чергу складається з голови Кіпрської православної церкви, єпископів таких міст як: Пафос, Ларнаки, Киринея, Лімасол, Морфу, вікарних єпископів як постійних членів  зібрання.

Досить цікавим є монастирське життя на острові Кіпр Чоловічі так і жіночі монастирі побудовані у вигляді кіновій (спільних жител). Насельники монастиря проводять свій час у постійній молитві і праці. Кожен монастир має земельні угіддя, переважно вирощують оливки, мигдаль і фруктові дерева. Земельні угіддя також використовуються під городи. Крім того монахи займається вишиванням, а продукцію здають в магазини для продажу. Ігумен (настоятель обителі) вибирається братією монастиря, при ньому на 4 роки обираються радники.

При цьому ігумен вибирається насельниками монастиря  довічно. Чернецтво може прийнята особа, не молодша 25 років, якій дозволяється стати монахом, пройшовши три випробування. Послушником у монастирі може стати особа, віком 15 років. Уся власність, яку монах набув після постригу (хіротесії) автоматично стає власністю монастиря. Варто зазначити, що жіночі монастирі є більш заселеними, ніж чоловічі.

Кіпрська церква має великий музей візантійських ікон. В місті Нікосії розташовується Архієпископська бібліотека, датована 1821 роком, у ній нараховується більше як п’ятдесят тисяч книг, функціонують – трьохрічна і шестирічна духовні семінарії, які названі на честь святого апостола Варнави. Видається  щомісячний офіційний орган Кіпрської православної церкви «Апостол Варнава», друкуються журнали: «Світло; Церковний проповідник, Любов, Надія, Християнське відродження». У 50 –х роках ХХ століття раніше випускалася у друк газета архієпископії «Церковна трибуна», проте видавництво газети було призупинено у зв’язку із засланням Макарія, архієпископа Кіпрського.

Свою значну роль Кіпрська церква відіграє і в народному просвітництві. У 1945 році у грецьких школах, поряд зі світськими предметами викладались релігійні, направлені на всебічний розвиток особистості. Сюди були направлені священнослужителі в якості педагогів. При архієпископії було утворено центр для спеціального навчання, який отримав назву «Бюро релігійного просвітництва». Центр став опікуватися іншими школами на острові Кіпр. У 60 –х роках на острові Кіпр нараховувалося близько 588 шкіл грецького типу, 536 навчальних закладів, де навчалося 97 000 осіб.

Крім того Кіпрська православна церква має цілу низку благодійних закладів, будинків для сиріт, благодійні братства, студентські їдальні та дитячі садки. У наш час тут ведуться археологічні розкопки, в результаті яких знаходять дуже багато цінних речей – пам’яток раннього християнського мистецтва.

В цілому Кіпрська православна церква є орієнтиром для здійснення паломницьких подорожей, вона і її народ живуть насиченим релігійним життям, яке оповите історією, культурою, традицією кіпріотів. Відношення православних кіпріотів до представників інших релігій є дуже толерантним.

На сьогоднішній день Кіпрська православна церква нараховує близько 500 000 осіб.

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій