Психологія

Соціальний тривожний розлад. Методи боротьби з недугою

Соціофобією називається такий стан, при якому людина починає відчувати сильну тривогу в звичайних ситуаціях і навіть може відчувати дискомфорт. Така фобія дуже сильно ускладнює життя людям. Вона може виражатися по-різному, проте завжди присутній страх.

Прояв соціофобії

Дана фобія може виражатися, коли людина, наприклад, готується до виступу і боїться, що забуде слова, або переживає про те, що вона не так одягнена, не так стоїть і взагалі тут не до місця. При цьому вона думає про те, що обов’язково зганьбиться і всі будуть вважати її дурною і безглуздою. Також це може проявлятися тоді, коли виникає небажана ситуація і людина вже заздалегідь боїться її. У зв’язку з цим, вона намагається зробити все, щоб з цією ситуацією не зіткнутися.

Соціальний тривожний розлад. Методи боротьби з недугою

Соціофобія теж може з’являтися в певних ситуаціях, наприклад, при знаходженні в великій кількості людей, коли людина впевнена, що все тільки на неї і дивляться. Люди завжди відчувають хвилювання, коли має бути щось важливе, проте вони долають страх і роблять, а от люди з фобією намагаються таких ситуацій уникнути, сховатися, відмовитися від цієї справи, а так само піти від всього, що з цим пов’язано.

Суть проблеми полягає в тому, що мозок людини запам’ятав негативну ситуацію і заніс її в ранг «небезпечних». Після цього людина починає її боятися і намагається уникнути всіма силами. А якщо уникати не виходить, то організм сам починає від неї позбавлятися, людина може відчути недугу, запаморочення, почервоніння на тілі і свербіж.

Однак на думку психологів в основі такого явища знаходиться загальна незадоволеність життям. Людина живе не так, як вона хоче. При цьому треба щось міняти в житті. Стан тривоги — це сигнал організму на те, що життя складається не за бажаним сценарієм.

Що ж необхідно робити, щоб впоратися з проблемою?

Можна виділити три рівня тривожності. Потрібно постаратися позбутися від негативного стану на рівні думки. Тривога може виражатися і за допомогою поведінки людини і через саме тіло. Необхідно досягти гармонії на всіх цих рівнях. Слід змінитися саме ставлення до ситуації, почати робити інші дії, відмінні від звичних. Виходити із зони комфорту, ризикувати. З кожним разом, буде наростати впевненість в собі і своїх силах.

Потрібно постаратися з’ясувати, що впливає на поведінку і не дозволяє отримати бажаного, і по можливості скласти інструкції щодо усунення проблеми. Крім того, слід попрацювати з фізичними проявами соціофобії. Є спеціальні вправи, які дозволяють позбутися від відчуттів небезпеки, подолати страх.

Такий розлад може проявлятися абсолютно по-різному, а, отже, кожен випадок необхідно розбирати індивідуально з фахівцем.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія