Це одна з найвпливовіших сімей на Близькому Сході. Представники родини Мухаммад-Хасан і Мухаммад-Тагі Ширазі були помітними борцями з британським пануванням в Ірані. Шахід Хасан Ширазі, загиблий від рук іракських спецслужб в Лівані, заснував один з провідних ісламських університетів в Дамаску хавзу аз-Зейнабія. 8 чоловік з родини мають титул Великого аятоли.
Батько і старший брат навчали Садика Ширазі основам богослов’я і теології. Він продовжив вчитися у найвизначнішого шиїтського духовенства і з часом отримав заслужену популярність серед мусульман всього світу. Його перу належить понад 70 творів, присвячених вивченню канонів Ісламу, методології ісламського права, догматики, історії та економіці. Їм написані коментарі до фикхе «Shara’l al-Islam» в 4-х томах та до інших канонічних джерел ісламу. У своїх роботах Ширазі приділяє увагу сучасному розвитку суспільства з точки зору релігії. Це відображено в його книгах про аграрну реформу, політиці і основах ісламської економіки.
Сеїд Садок Ширазі веде активну громадську діяльність. Він очолює Фонд Імама Ширазі, через який звертається до голів мусульманських держав із закликами припинити протиріччя і позбавити їх народи від смут. По відношенню до діючої іранської влади він, як і його молодший брат Муджабат Ширазі, який емігрував з країни в 1980 році, знаходиться в опозиції і критикує проведені реформи. На своєму офіційному сайті Великий аятола Садок Ширазі відповідає на запитання віруючих мусульман і публікує статті-роздуми про значення ісламу в розвитку сучасного суспільства.
Іван Гудзенко