Седулій Скот – науковець, поет середньовічної епохи.

Народився у ІХ столітті нашої ери. Був досить освідчений та грамотний, дуже добре оволодів латинською мовою. Його відносять до каролінгського відродження. За своїм походженням є ірландцем. У супроводі посольства прибуває до Франції, де зустрічається з Карлом ІІ Лисим. У 840-858 році поселяється в містечку Льєж. Його призначають наставником при імператорських синах.

Можливе припущення проживання Седулія у північній частині Італії у 860-х роках нашої ери. Йому приписується понад вісімдесят творів поетичного характеру, зокрема еклоги, гімни, епіграми.

Так, наприклад у трактаті  «Про християнських правителів» міститься поетична  форма – прозиметр, приурочений природі та призначенню державної влади, компіляції висловлювань латинських та грецьких авторів. А далі слідують філософські та релігійні творчі доробки.

У записах збережені фрагменти його творів, один названий «В захист Пізона», інший — «В захист Ціцерона», коментарі граматичних та богословських творів (маються на увазі Євангелія від Матфея, посалння апостола Павла, де наведені оригінальні тексти Пелагія, котрий є засновником напрямку — пелагіанство).

Щодо дати смерті існують дві точки зору: за однією Седулій Скот помер у 858 році, іншої – вже після 874 року нашої ери.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
1
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.