Що таке віра? Це питання ставилося  спочатку часів, в різні епохи люди по різному розуміли віру мали різний світогляд. Наприклад в добу античності віра була не до Богів , а до людей, люди вірили у себе чи у свої фізичні якості. У середньовічі люди нібито вірили у Бога, але чи це – була віра у Бога, чи можливо віра у короля, Папу?Що таке Віра?

Ми цього не дізнаємося, тому, що для кожного віра, це особисте, і ми не можемо її оцінити чи дати їй характеристику.

Ми часто не розуміємо, чи потрібна віра нам. Часто люди, які називають себе атеїстами чи просто людьми , які не вірять у щось трансцендентне , говорять що у них нема віри. Їхні слова не є правильними, тому,що термін віра, це не лише щось релігійне.

Ми часто говоримо «Я вірю у тебе». Давайте розберемо це твердження. Я вірю – це означає, що людина яка вас любить вірить у вас, тобто вона не вірить у Бога, але чи є вірне таке твердження, що якщо людина вірить у себе чи в іншу людину, то вона не вірить у Бога. На погляд логіки так тому,що це є твердження  «Я вірю у тебе», але нам потрібно розібратися над поняттям віра і релігійна віра.

Релігійна віра – це впевненість людини чи суспільства у існуванні чогось трансцендентного.

Віра – це раціональна соціальна категорія. Тобто,  ми бачимо розбіжності у поняттях віра та релігійна віра, що ж для нас віра? Для людини релігійної це шлях до спасіння чи зближення з Богом. Для атеїста віра це – шлях  досягнути щось важливе у своєму житті. Ви спитаєте мене, а що важливіше віра чи релігійна віра. Я відповім: “Для мене релігійна віра, для атеїста віра, але я не знаю точно, тому, що для кожного віра це –  своє власне розуміння.”  Ми часто говоримо «Я вірю» але чи насправді ми віримо???  Апостоли вірили, але часто відрікалися від віри, через страх…

Ігор Дмитрук