Історія релігійРелігіяРецензії

Роздуми над твором Симеона Нового Богослова «Пастирські спокуси»

Твір, що  пропонується пересічній людині привертає своєю увагою проблеми морального і духовного характеру сучасної душпастирської діяльності. Адже написаний він кілька століть тому назад візантійським письменником, аскетом Симеоном Новим Богословом. І найперше, що хочеться звернути вашу увагу на стиль написання. Він відрізняється від усіх інших творів святих отців. Тут присутня техніка стилю письма, яка використовувалася  самим автором.

Роздуми над твором Симеона Нового Богослова «Пастирські спокуси»

Можемо запитати: чому автор надав таку назву своєму твору? Напевне через те, щоб  продемонструвати  своє життя до прийняття ним аскетизму. Твір є відображенням реалій ХХІ століття. Це пересторога для пастирства в сучасному світі. Адже сучасний світ таїть багато небезпек, випробувань, спокус, які потрібно  подолати. Подолання шляху залежить від самого пастиря. Неготовність свідчить про його слабкість перед існуючими труднощами.

Твором вказується в які спокуси не слід потрапляти  пастирству. Симеон Богослов виводить цілу низку спокус, серед яких гординя. На його думку вона володіє як священиками так і чернецтвом. З її появою змінюється і сам вигляд пастирства. Так як пастирство насправді не співвідноситься з Священним Писанням. Друга спокуса – жага до матеріальної влади, слави, багатства; третя – ненаситність, четверта – ідолопоклонство; п’ята – відчай; шоста – безвір’я; сьома – Боговідступництво.

Святитель Миколай Сербський останню спокусу висловив  наступними словами: настане час, що навіть патріархи відійдуть від істинного сповідування Бога. І цей момент настав, щоби показати істинне обличчя  «вбивць» церкви через любов до неправди. Неправда напрочуд краще сприймається світом за правду. Тому відбувається підміна одних речей іншими. Втрата покаяння і віри стане остаточним наслідком загибелі усього людства.

Панас Вернигора

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
2
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій