Історія релігійПритчі

Притча про блудного сина

(Лк.15, 11-24)

Син Божий Ісус Христос розповідає притчу, наповнену глибокого морального і духовно-символічного змісту. У притчі мова йде про батька, молодшого і старшого сина. Молодший отримав від рідного батька виділену власність, а той замість того, щоб використати її на благо – розтратив повністю усе.

Так і в житті буває, коли хтось маючи майно так необережно, безглуздо з ним поводиться, а в кінці йде в пошуку хоча якоїсь роботи, не важливо якої, головне щоб здатна була прогодувати. Нерозумний син наймається до господаря свиней, уподібнюючись своєю природою до них.

Притча про блудного сина

Святі отці церкви вбачають у молодшому сині – Господа Ісуса Христа, який прийшовши у цей світ грішників принизив свою людську природу «прийнявши на себе образ раба» за словами апостола Павла. Подібно цьому сину, Христос бере гріхи людей в подобі отих свиней, відчуває гіркоту гріха на Собі, в тім не забуває про Отця Небесного і основну мету, з якою Він посланий до людства –  спасіння від гріха.

Блудний син вирішує повернутися до дому батька, впасти перед ним і сказати, що  згрішив перед небом і земле, негідний називатися сином його. Але батько не гнівається на сина, очікує його, щоб з радістю на очах обійняти. Бачимо прославлення Господа  на Йордані, горі Фавор, у Єрусалимському храмі Самим Отцем.

Як розуміти цю притчу сьогодні християнину? Батько – це Бог, блудний син – грішник, який приносить каяття перед Богом. Блудним сином є кожен із нас, котрий відійшов душею від Бога, проводячи життя своє в розбещенні, свавіллі; гріхами своїми  губимо не тільки душі, а й дари: життя, здоров’я, силу, здібності, отримані від Бога. І як тільки грішник одумується, приносить щире покаяння, виявляючи смирення та надію на Боже милосердя. А тому Господь є милосердним, радіє разом з ангелами на небі за навернення грішника, прощаючи гріхи, вертаючи милості та дари.

Старший син – втілення кожного віруючого християнина, котрий бажає усім спасіння, радіти грішникам, які навертаються до Всевишнього, не заздрити Божій любові до них і не вважати себе тим, що більше гідний Божої милості за всіх, хто відвертається від ведення попереднього грішного способу життя і навертаються до Бога Отця.

Притча навчає розуміти, оцінювати життя як Божий дар і не марнувати його, не впадати у відчай перед посланими випробуваннями, адже воно  необхідне для того, щоб задуматися, що ще над тобою є Всемогутній Бог, який настільки мудро управляє цілим світом і людиною. Від людини Бог чекає першого кроку, Він не заставляє, не примушує, а здійснює Свою промислительну дію до всього сущого.

Важливо людині йти однією дорогою і не перебувати «на зборищі беззаконних». У Бозі спасіння, а не багатстві. Цінуймо час, принесім каяття, любімо Творця і ближніх, підтримуймо і допомагаймо один одному у нелегкі хвилини нашого життя, бо ж усе вчинене нами – для Бога зроблено, слугує на користь і майбутнє спасіння душ.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
4
Щастя
2
Любов
3
Не завдоволений
4
Тупо
6

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...