Кожна людина з часом розуміє, що у неї поступово відбувається погіршення пам’яті. Стає значно складніше пригадувати  прізвище знайомої людини або її  ім’я, день народження, номер телефону, якусь подію, відому усім  математичну формулу.

Є таке поняття, що мозок людини, як м’язи його тіла, можна тренувати. Існують нескладні способи таких тренувань. Якщо їх регулярно виконувати, то через деякий час пам’ять значно покращиться.

Перше з чого необхідно починати це розвантаження мозку.

Наш мозок заповнений як необхідними, важливими знаннями, так і зайвими. А вони, в свою чергу, теж займають частину певного місця. Виникає питання, які знання можна віднести до зайвих? В першу чергу це ті події, які нам належить найближчим часом виконати. Зробити покупки в магазині, зідзвонитися з другом чи подругою, спланувати зустріч, завершити розпочату роботу. Мозок забивається подібними речами, дуже швидко настає втома і щось з нашої пам’яті вислизає. Тут можна порадити завести щоденник і записувати в нього найважливіші моменти, відразу ж викидаючи їх з голови і розвантажуючи мозок.

Після розвантаження мозку необхідно дати йому відпочити. Можна помасажувати віскі пальцями рук або використовувати ароматерапію. При виборі ароматизатора краще віддати перевагу Бергамотовій олії.

Якщо на наступний день треба йти на важливу зустріч або виступати на зборах не треба намагатися визубрити матеріал. Краще записати кілька важливих позначок, а вони, в свою чергу, нагадають вам про вірний напрямок думок і не дозволять збитися під час виступу. Слід кілька разів потренуватися, стоячи перед дзеркалом. Виступаючи перед аудиторією, необхідно сконцентрувати увагу на самому собі, забувши при цьому, що погляди слухачів спрямовані на вас.

Коли на вас навалилася неймовірна втома, мозок відмовляється виконувати розумову роботу необхідно зробити невелику пробіжку на свіжому повітрі. Після пробіжки ви помітите, як прояснилися ваші думки, і покращився настрій. Для підтримки ясності розуму бажано завантажувати себе час від часу рішенням логічних задач.

Використовуючи ці нескладні правила, можна значно поліпшити стан вашої пам’яті. При цьому важливо знати, що кожна людина має свою, тільки йому властивою здатністю запам’ятовування. Якщо ви віддасте перевагу здоровому способу життя і раціонального харчування, то забезпечите собі міцне здоров’я і свіжість думок на довгі роки.

Іван Гудзенко