Народився близько 622 року в Сарірі. Його батько Вузія був священиком. Його пророче служіння відбулося при правлінні царя Єхонії (598-597 роки до нашої ери). З 597 року до нашої ери – потрапляє у Вавилонський полон. Проживав у Тель-Авіві (Вавилонія).
Отримав видіння Боже біля річки Ховар. У тридцятирічному віці приступає до служіння Богу. Чудесним чином став тимчасово німим.
«А коли я буду розмовляти з тобою, тоді відкрию уста твої, і ти будеш казати їм: «так говорить Господь Бог!» Хто хоче слухати, слухай; а хто не хоче слухати, не слухай; бо вони бунтівний дім» (Єзек.3, 27). В діях пророках Бог вкладає певну ознаку. Триста дев’яносто днів Єзекіїль спав тільки на лівій стороні, сорок – на правій (несення беззаконь Ізраїльського та Юдейського царства). Пророку з’явився сувій, котрий за словом Божим той з’їв і відчув солодкий смак, подібний до меду.
Важка доля народу визначається Богом перед пророком Єзекиїлем. За велінням Божим пророк споживає коржі, які випікав на коров’ячому навозі, бриє голову, одну частину волосся спалює, другу — ріже ножем, третю- розвіює за вітром. За огидні речі народ буде покараний наступним чином: «За те отці будуть їсти синів серед тебе, і сини будуть їсти отців своїх, вчиню над тобою суд, і увесь залишок твій розвію по всім вітрам. Тому, — живу Я, говорить Господь Бог, — за те, що ти осквернив святилище Моє усіма огидами твоїми і усіма пригніченнями твоїми, Я зменшу тебе, і не пошкодує око Моє, і я не помилую тебе» (Єзек.5, 10-11).
З 587 року до нашої ери – Єзекиїль втрачає свою дружину, яка помирає від язви. Пророк дотримується чітко Закону, уставів Господніх, мовчить до часу, визначеного Богом і потім проголошує Його слово своїми устами. Незрозумілим здається на перший погляд людям дії пророка, але вони передають якийсь надзвичайний символічний зміст. Будинок пророка в Тель-Авіві перетворюється у синагогу (зібрання для молитви). Проповіді пророка були настільки полум’яними, що торкалися людських сердець.
Єзекіїль крім того мав пророче видіння, важке для пояснення, із прихованим духовним смислом. У цьому видінні присутня колісниця, яка обертається, з крилами, невідомими і на перший погляд незрозумілими істотами. Вказані у книзі пророка Єзекиїла істоти маю вигляд людини-ангела, лева, тільця, орла. Надзвичайна конструкція закінчувалася напівсферою, знизу розміщувалися колеса з очима. Її рух видавав шум крил, під час того як вона зупинялася, було видно опущення крил. Зверху на півсфері містився престол, а той, хто сидів на ньому був уподібнений людині (Єзек.1,26).
В сучасному богослов’і видіння пророка розтлумачені отцями церкви як прообрази чотирьох Євангелій від Матфея. Марка, Луки та Івана, з приписаними їм символічними зображеннями, оскільки ті просвітили світ проповіддю Євангелія, де відкриті: розум людини, сила лева, покірність тільця, високий політ орла. Пророцтво носить месіанський характер і безпосередньо пов’язане з приходом Месії, його духовною владою, всемогутністю.
Тому одні пророцтва відносилися до юдеїв : канібалізм, культ Сонця, розбещення народу, користолюбство, осквернення Єрусалимського храму; інші ж – обіцяного Месії, Спасителя, Справедливого і Праведного Судді світу. Наприклад видіння про поле з кістками, які оживляє Божий дух, з однієї сторони відкриває образ відродженого Ізраїлю, з іншої ж демонструє ті події, які мають відбутися перед остаточним судом Божим – воскресіння померлих.
Пророк Єзекиїль помер приблизно 571 року до нашої ери у Вавилоні. Згідно переказу прийняв мученицьку смерть від рук юдейських старійшин.
Пегас