Історія релігійПророки

Пророк Самуїл

Самуїл – біблійний пророк дванадцяти колін Ізраїлевих. Його ще називають суддею народу Ізраїля. Народився в ХІІ тис. до нашої ери. Походив із коліна Левія. Його батько – Елкан з Рамафаїм- Цофіму, Єфремової гори.

Народжений був від матері своєї Анни у надзвичайний спосіб. Анна виблагала Самуїла  у Бога,  а тому його ім’я у перекладі з єврейської мови означає – випрошений. Дитина була посвячена Богом на служіння. Анна за даною Богом обітницею віддала трирічного Самуїла в скинію на виховання первосвящеником Іллею. Первосвященик Ілля займав відповідальний соціальний статус – судді народу Ізраїльського.

Пророк Самуїл

Майбутній дванадцятирічний пророк отримує Боже Одкровення про покарання усього дому первосвященика за те, що той не намагається стримати свої синів від нечестивих справ. Пророцтво здійснилося: тридцять тисяч ізраїльського війська було знищено филистимлянами, сини первосвященика Іллі Офні та Фінеес, що несли свою відповідальність за Ковчег Завіту були вбиті. Звістка, донесена первосвященику шокувала його дуже сильно, що той вставши з крісла впав, переламавши собі хребет. Довідавшись про смерть Іллі, народивши дитину померла жінка його з словами на устах: «Відійшла слава від Ізраїля, бо взятий Ковчег Божий» (1 Цар. 4, 22).

По смерті Іллі місце судді зайняв Самуїл. За нього було повернуто Ковчег Господній, відібраний филистимлянами, а з наверненням ізраїльтян – повернули захоплені филистимлянським військом міста. Пророк Самуїл за велінням Божим здійнив помазання на царство Саула, а потім Давида. Доживши до похилого віку, давав настанови своїм синам Іоілю та Авію зберігати завіти отців наших, слухатися Закону Божого. Судді народу Іоіль та Авія виявилися не чесними і не судили по правді, впадаючи в користолюбство.

Старійшини Ізраїля почали вимагати, щоб пророк поставив їм царя. Самуїл бачив  моральне падіння народу. Він запитував їх чи під час свого служіння не спричинив комусь образи, але нічого такого, що могло його соромити не було знайдено.  З викриттям царя Саула через непослух Богу, Самуїл обирає царем для народу Давида, якому Господь дарував перемогу над велетнем Голіафом. Пророк Самуїл помер у глибокій старості. Минуло небільше півтори тисячі років як християнами  було знайдено нетлінні останки пророка.

У V столітті нашої ери  віднайдені в Юдеї мощі святого пророка урочисто перенесли до міста Константинополь.

День пам’яті пророка Самуїла почали вшановувати 20 серпня.

ПЕГАС

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій