Народився у 1130 році в французькому містечку Оверні в сім’ї міщанина. Обрав шлях трубадура замість священства. У 1148 році можливо існують про  нього згадки в документах міста Монпельє, в яких фігурує ім’я Petrus d’Alvengue.

Оскільки походив з міщанського роду, то міг мати певні привілеї на той час. Батько Пейре – міщанин при єпархії Клермон. Його син  мав красивий вигляд, привабливість, відзначався розумом, визнавався одним із найкращих поетів, що зумів подолати гори Піренеї.

Будучи мандрівним поетом, приймав участь у виступах при феодальному кастильському дворі на півдні Франції. Займався  крім того творчою діяльністю. За підрахунками збережені понад двадцять чотири твори поета. У нього розроблявся новий поетичний стиль трубадурів, що став називатися «вишуканим».

Вишукана манера висловлювання поєднала в собі від двох ліричних напрямків трубадурів практично все.  У середньовіччі, Пейре вважається одним із найкращих трубадурів перед приходом Гіраута. Із благочестивих пісень Пейре збережено тільки шість. Ці пісні присвячувалися питанням релігії, благочестя та духовності.

Творча діяльність Пейре розпочинається у 1149 і триває до 1214 року.

Пейре відзначений як людина, що вміє створювати мелодії до власних творів. До наших часів вдалося дійти двом мелодіям, де перша – пісня Dejosta`ls breus jorns e`ls loncs sers , друга – тексон Amics Bernatz de Ventadorn.

На твори Пейре моралізаторським чином вплинув Маркабрюн, з творами котрого можливо й був ознайомлений. Пейре д’Алвернь помирає у 1215 році.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.