Історія релігійРелігія

Печери Рахманів

Вінницька область. Річка Дністер. Лівий берег дуже крутий й високий, бо фактично являє собою гірський масив Товтри. Товтри — невеличкі, але дуже мальовничі гори. Вони мають не геологічне, а органічне походження. Майже на протязі всього масиву Товтр ми зустрічаємо поодинокі печери та печерні містечка.

Печери Рахманів

У місцевих жителів існують дуже цікаві легенди відносно цих печер. Легенди розповідають нам, що у давнину ці печери та печерні містечка побудували Рахмани.

Рахмани — то були дуже мудрі й святі люди, які мали величезне знання та могутність. Вони розуміли Всесвіт, могли зцілювати живих істот, керувати метеорологічними явищами, забезпечували родючість рослинного світу, могли викликати з підземного світу цілющі джерела.

Печери Рахманів

Далі легенди кажуть, що Рахмани пішли до країн Азії — понесли знання. Тому кожної весни, на Великдень Даждьбога (5 квітня) відварюють червоні яйця — на честь Сонця та з’їдають їх, а шкарлупки від яєць кладуть у річки — шкарлупки допливають за 25 днів до Азії, й Рахмани знають, що на Батьківщині наступив Великдень. 5 квітня — то день переходу Природи з царства Зими до царства Літа, з Нави у Яв, має також астрономічне підгрунтя — то рівновага між перигеєм та апогеєм земної орбіти навколо Сонця. А через 25 днів наступає Рахманський Великдень (30 квітня). Є навіть перекази, що в Індії Рахмани стали Брахманами.

Печери Рахманів

   Інші легенди кажуть, що Рахмани були велетнями — цивілізацією велетнів, триметрового зросту й вище, які допомогали становленню нашої, людської цивілізації. А як допомогли, то пішли на Північ.
   Після Рахманів у печерах оселились ченці-відлюдники християн. Вони осягнули таємниці Рахманів, й самі стали Рахманами. Цей рух Рахманів-християн (але вони були самостійною групою ченців-відлюдників поза церковною структурою, скоріше схожі на якийсь лицарско-магічний орден з таємними знаннями).
   У наш час ні Рахмани Велетні, ні Рахмани Могутні Мудреці, ні Рахмани християнські відлюдники, на жаль, у печерах, що у Товтрах над Дністром, не живуть. Але розповіді про них охоплюють не тільки Поділля, а й Прикарпаття, Полісся та Волинь. Великий центр цих мудреців, за повір’ям, був у Пересопниці.
 Рахмани — це наше минуле. Та духовна спадщина. Її корисно, на мій погляд, досліджувати. Печери Рахманів над Дністром мають багато таємниць. Загадкові знаки на стінах.
Отвори на стінах печер, схожі на зоряні карти (як на Святилище Монастирище на Кіровоградщині). Незвичні геометричні форми печер. Та багато іншого. У цій статті я навожу фотографії печери у селищі Слобода-Підлісівська Могилів-Подільського району Вінницького області, які мені надала дослідниця Валентина Ленівкова з міста Вінниця.
А взагалі Печери Рахманів ми можемо знайти на берегах Дністра від Дністровського Каньйону до Подільських Товтр. На те, щоб знайти та дослідити усі печери Рахманів, можуть знадобитися роки.
Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
6
Щастя
5
Любов
3
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Бог Ям

Бог Ям (також відомий як Ям, Ям-Нахар) є важливим персонажем в міфології ханаанських та фінікійських ...