Література

Патрік Зюскінд — життя і творчість

 Патрік Зюскінд – один із небагатьох німецьких письменників і кіносценаристів ХХ століття, автор бестселерів, шедеврів німецької літератури.

Народився наприкінці весни 1949 року  в Амбаху, неподалік міста Мюнхен в німецькій аристократичній родині . Батько – Вільгельм Зюскінд працював публіцистом (від нього Патрік та старший брат Мартін перейняли творчу жилку). Відомо що з родини аристократів Зюскінд  походили теолог Йоганн Бєнгель та композитор Йоганн Брєнц.

Патрік Зюскінд - життя і творчість

Дитячі роки пройшли  у Хольцхаузені (поселення Баварії). Отримав середню освіту, навчався в гімназії. Під час уроку літератури заявив вчителеві, що через написання книги його ім’я стане безсмертним.  В дійсності слова майбутнього письменника справдилися.

Після закінчення школи проходив військову службу. У 1968 році – навчався на факультеті середньовічної та сучасної філософії при Мюнхенському університеті. Шість років  навчання минуло, але без отримання диплому. В тім не втрачаючи надії Патрік пішов далі.

У 1974 році  завдяки батьківській фінансовій підтримці  переїздить у столицю Франції. Займався написанням коротких художніх творів та кіносценаріїв. До того як перейти на літературну діяльність змінив кілька робіт. Підзаробітки Зюскінда тривали до 80-х років, поки світ не побачив його п’єсу «Контрабас» (моноспектакль). Глядачі із захватом сприйняли постановку «Контрабасу» восени 1981 року, заповнювали повністю зал. Члени німецького та французького суспільства вигукували ім’я молодого драматурга.  Близько п’ятисот разів перегравали її, починаючи з 1984 по 1985 роки.

З 1985 року вийшов роман  «Парфумер. Історія одного вбивці» (на основі книги було знято фільм).  Тираж книги Зюскінда складав  10 000 екземплярів, додруковано – 150 000.  На даний час книга «Парфумер»  є справжнім світовим бестселером у німецькомовному варіанті.  Задум книги Зюскінда вдалося втілити  режисеру Стенлі Кубрику, але після його смерті шукати інших режисерів смислу вже не було.

У 2006 році  фільм було знято німецьким режисером Томом Тиквером. Фінансовий бюджет склав п’ятдесят мільйонів євро. Але на цьому Патрік не спинявся. І в 1987 році появляється розповідь «Голубка»,  1995 – «Тяга до глибини», у цьому ж самому році – збірник «Три історії та одне спостереження»,  2006 – есе «Про любов та  смерть», але вони ні в  чому не зрівняються з «Парфумером».  У 2016 році відбулося одруження з Танею Граф.  Подружжя виховує сина. Дружина у всьому підтримує свого чоловіка Патріка,, займаючись видавництвом і водночас працюючи літературним агентом.

Відомо також про усамітнений спосіб життя Зюскінда в містечку Зехайм-Югенхайммі з прекрасним краєвидом  озера Штарнбергер або ж швидше у французькому Монтольйо.  За  замкнений спосіб Зюскінда як тільки не називали: письменником – фантомом, загадковим паном З, закулісним генієм. Практично мало було відомо чим насправді займався Патрік Зюскінд, адже всі  могли подумати, що «залізну завісу» спущено, а якість відомості про відхід талановитої людини світ отримує чомусь із  запізненням.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Література