Історія релігійКатолицизмХристиянство

Папа Александр VI (Родріго Борджіа)

Родріго Борджіа (майбутній Олександр VI) народився 1 січня 1431 року в  містечку Хатіва, поблизу Валенсії, в сім’ї представника знатного іспанського роду Борха дона Хофре і далекої родички юного аристократа — Ізабелли, в дівоцтві — де Борха-і-Льянсоль. Мати Родріго доводилася сестрою Алонсо Борха — єпископу Валенсії, який пізніше стане кардиналом, а на схилі років — займе престол святого Петра під ім’ям Калікста III.

Саме Алонсо посилає племінника в Болонью, де юнак вивчає юриспруденцію настільки старанно, що отримує ступінь доктора права за півтора року (зазвичай для цього потрібно п’ять років).

На схилі років Калікст постарався влаштувати життя родичів. Родріго (молодій людині було в той час лише 25 років) від щедрот дядька дістався  кардинальський капелюх. Племінник не обдурив надій старого родича, прекрасно показавши себе на новому місці. Через рік Родріго став головнокомандувачем військ папського престолу в Італії, потім — зайняв ключову посаду в канцелярії тата.

Папа Александр VI (Родріго Борджіа)

Після смерті Калікста впливу роду Борха в Римі, здавалося, прийшов кінець. Положення врятував політичний нюх Родріго: на конклаві він зумів проголосувати за правильного кандидата. Наступний намісник Петра Пій II обсипав Борджіа милостями і поступово той стає другою людиною при дворі.

Одночасно іспанець примножує своє багатство: через тридцять років Родріго вважається найбагатшим і найвпливовішим кардиналом. На той час він пережив п’ять пап; після смерті Інокентія VIII йому посміхнулася удача і Борджіа зайняв престол Петра під ім’ям Олександра VI. Сучасники стверджували, що Родріго підкупив членів конклаву, роздавши їм частину своїх земель. Чи правда це — невідомо.

Подібно до інших первосвящеників, Олександр почав правління з вигнання політичних супротивників: сімей Орсіні, Вітеллі, Колона. Папа зміцнив місто, побудувавши і відремонтувавши кілька фортець, посилив військо найманцями.

Новий папа показав себе вмілим політиком, створивши так звану Священну Лігу для протидії агресії Франції. У самій Італії Олександр зумів переграти серйозного ворога — впливового флорентійського проповідника Савонаролу.

Борджіа використовував всі можливості для збагачення своїх нащадків: Джованні, Чезаре, Жофре, Лукреції, Педро і Джеронімо. Для вгамування їхніх апетитів Олександр не зупинявся ні перед чим.

Смерть папи, швидше за все, настала від отруєння: після вечері з кардиналом Корнето Борджіа відчув себе погано, у нього піднялася температура і після 12 днів Олександр VI помер.

Ольга Степаненко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій