Чому людині варто звертати увагу на емоційне вигоряння, яке вона собі заробила? Якщо людина вигоріла, вона більше не хоче займатися своєю улюбленою справою чи хобі, не отримує задоволення від будь-яких занять, а наприкінці вона може навіть заробити собі клінічну депресію.
Але як розпізнати емоційне вигоряння і відрізнити його від звичайної втоми?
Які ознаки не можна ігнорувати?
- Людина весь час почувається втомленим неважливо, спала вона 7 годин або 12, вона не може встати з ліжка і не хоче чимось займатися.
- Людині не тішать жодні речі в її житті. Навіть якщо вона виграє в лотерею, це не підніме їй настрій. Справа в тому, що під час емоційного вигоряння всі почуття особистості притуплюються.
- Проте все, що в неї залишається, — це перманентна агресія та злість, адже негативні емоції так чи інакше повинні знаходити якийсь вихід. Людина може вибухати через найпростіші ситуації у своєму житті, вона постійно на когось кричить і критикує своїх співрозмовників.
- Те саме людина робить і з собою: їй не подобається власне відображення в дзеркалі, вона постійно себе за щось лає, вважає, що вона робить недостатньо і постійно намагається себе мотивувати, щоб досягти ще якихось результатів.
- При цьому індивід не може на чомусь довго концентруватися, його увага постійно скаче, він вважає за краще прокрастинувати, а не займатися справді важливими речами просто тому, що він нездатний на них зосередитися.
- Не слід забувати і про те, що ознакою емоційного вигоряння також вважається апатія, яка може раптово наздогнати індивіда. Він лежатиме в ліжку і нічого не робитиме, адже навіть дедлайни, що наближаються, його не лякають.
- Людина може помітити в себе також проблеми з харчуванням: вона довгий час не їсть і не відчуває голоду, а потім наїдається, намагаючись заповнити в своєму організмі нестачу сил і калорій. Однак важливо розуміти, що відмова від їжі або переїдання не приносить здоров’ю людини жодної користі.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0