Історія релігійРелігія

ОБРЯДИ НА ПОВНИЙ МІСЯЦЬ У РІЗНИХ КУЛЬТУРАХ СВІТУ

Повний місяць завжди займав особливе місце в культурі людства. Його сяюча присутність на нічному небі захоплювала і надихала людей протягом століть. У різних культурах і цивілізаціях повний місяць асоціювався з різними ритуалами та віруваннями. Ці ритуали відображають глибокий зв’язок між людьми та небесними тілами, які нас оточують.
ОБРЯДИ НА ПОВНИЙ МІСЯЦЬ У РІЗНИХ КУЛЬТУРАХ СВІТУ

ПОВНИЙ МІСЯЦЬ НАД ГОРАМИ

У багатьох стародавніх культурах повний місяць вважався часом підвищеної духовної енергії. Вважалося, що в цю фазу місячна енергія досягає свого піку, і ритуали, які проводяться в цю ніч, будуть особливо потужними. Наприклад, в індуїзмі повний місяць вважається сприятливим, і багато віруючих збираються для виконання спеціальних молитов і ритуалів. Подібним чином у буддизмі повний місяць відзначається як час просвітлення, і послідовники часто займаються медитаціями та роздумами. Також вважається, що повний Місяць – це печатка на Договорі між Божественними Силами та Людством, тому у Повню звертаються до Вищих Сил за допомогою.

У деяких індіанських культурах повний місяць асоціюється з певними заходами та церемоніями. Наприклад, плем’я лакота сіу щомісяця проводить церемонію під назвою «Місяць мінливого листя» під час повного місяця в жовтні. Цей обряд передбачає подяку за врожай і приготування до майбутньої зими. У племені Чокто також є церемонія повного місяця під назвою «Нвдо Халвке», яка є часом для зцілення та очищення.

Окрім духовних ритуалів, у деяких культурах повний місяць також святкують у більш екзотичний спосіб. У Китаї Свято середини осені, також відоме як Свято Місяця, проводиться під час повного місяця у вересні або жовтні. Сім’ї збираються, щоб помилуватися місяцем, поїсти місячних пиріжків і запалити ліхтарики. У Таїланді повний місяць у листопаді відзначають фестивалем Лой Кратонг, де люди пускають невеликі човни, зроблені з бананового листя, у річки та озера, щоб віддати шану духам води.

Ритуали, що проводяться в повний місяць, дуже відрізняються від культури до культури, але всі вони мають спільну нитку благоговіння та зв’язку зі світом природи. Через молитву, медитацію чи святкування, ці ритуали служать нагадуванням про наше місце у Всесвіті та наш взаємозв’язок із небесними тілами, які прикрашають наше нічне небо.

Кельтське Прислів’я: «Звертайся до Місяця, коли він повний. Тоді знайдеться все, що ти шукаєш – у морі, у небі й на землі».

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
8
Щастя
1
Любов
2
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій